Це питання було проаналізоване у ході зустрічі НБУ та провідних компаній лізингового ринку – учасників Асоціації «Українське Об’єднання Лізингодавців», йдеться у повідомленні Асоціації.
Основними перешкодами на шляху розвитку лізингу керівництво Асоціації та її учасники назвали такі: – відсутність достатніх джерел фондування у гривні; – низьку обізнаність представників малого та середнього бізнесу про лізинг та його можливості; – відсутність стимулів для ключових галузей та інноваційних галузей; – відсутність можливості працювати із землею як з предметом лізингу; – неврахування інтересів лізингоотримувачів у державних програмах компенсацій для агровиробників, всупереч світовому досвіду – неможливість фінансування власної лізингової компанії всередині банківської групи через існуючі нормативні обмеження НБУ, недостатню захищеність лізингодавця у нормативному полі в порівнянні з іншими кредиторами, що ставить їх у нерівні умови.
На думку Асоціації, за умови вирішення цих перешкод, або хоч вжиття перших кроків у напрямку їх вирішення, лізинг може стати надпотужним локомотивом для всієї економіки та сприяти суттєвому зростанню ВВП України. Як приклад наводилися такі невеликі країни, як Болгарія та Угорщина, де лізингові портфелі в десятки разів більші українського, і де цей інструмент дійсно слугує драйвером для їхніх економік.
За ініціативи організованого лізингового ринку у Верховній Раді зареєстровано два законопроекти (№1111 і №1218), які відображають очікування його учасників з цілого ряду питань, зокрема щодо нотаріального посвідчення договорів, врегулювання проблеми ПДВ, прискореної амортизації для лізингоотримувачів тощо. Асоціація сподівається на підтримку цих законопроектів регулятором.
Учасники зустрічі висловили свою готовність працювати в робочих групах з підготовки нормативної бази НБУ щодо регулювання та нагляду. Ринок готовий докласти зусиль для налаштування конструктивної співпраці та підвищення проникнення лізингу в капітальні інвестиції до рівня європейських показників. Перша робоча зустріч Асоціації та представників НБУ очікується вже на початку листопада 2019 року.
Джерело @ finpost.com