Близько 80 % українців вважають що керівництво України веде країну в неправильному напрямку. Такі дані соціологічного опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).
На запитання «На Вашу думку, керівництво України веде країну в правильному чи неправильному напрямку?» 78,3% респондентів відповіли «у неправильному напрямку».
Варіант «у правильному напрямку» обрали 12,0% респондентів. Ще 9,6% респондентів не змогли відповісти на запитання.
Крім того за результатами дослідження, 87,2% дорослих громадян України вважають, що за останні два роки соціально-економічна ситуація трохи або значно погіршилася. Покращення відзначають 2,8%, а 8% вважають, що, у цілому, ситуація не змінилася.
Серед тих респондентів, які відзначають погіршення соціально-економічної ситуації, 33,2% вважають відповідальним найбільшою мірою Прем’єр-міністра А. Яценюка. Найбільшою мірою відповідальним П. Порошенка називають 24,2% дорослих громадян України. На Кабінет Міністрів у цілому покладають відповідальність 11,1% респондентів. Решта варіантів обиралися респондентами рідше.
Окрім того, експерти КМІС поцікавиолись думкою українців щодо майбутнього керівника Уряду. В результаті більшість опитаних не бачать в українському політикумі найбільш підходящої для цієї посади людини.
На запитання «Кого з політиків Ви хотіли б бачити на посаді Прем’єр-міністра України?» відповіді розподілилися таким чином:
- Тимошенко Юлія — 12,9%,
- Саакашвілі Міхеіл — 9,9%,
- Ляшко Олег — 6,5%,
- Садовий Андрій — 5,9%,
- Яценюк Арсеній — 5,6%,
- Бойко Юрій — 4,7%,
- Гриценко Анатолій — 3,7%,
- Яресько Наталія — 3,2%,
- Назвали інших політиків — 1,6%.
- Не хочуть бачити жодного з цих політиків на посту Прем’єр-міністра — 27,2%,
- Не визначилися зі своєю думкою — 15,8%.
Всеукраїнське опитування громадської думки проводилось Київським міжнародним інститутом соціології з 23 лютого по 8 березня 2016 року. Методом особистого інтерв'ю опитано 2039 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім Криму) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.
У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і за дизайн–ефекту 1.5) не перевищує: 3.3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.