Сьогодні в економіці України провідні ролі посідають такі галузі, як сільське господарство та харчова промисловість.
Щоправда, упродовж деякого часу вони переживали певний занепад.
Як сільське господарство підтримує українську економіку
В Україні, як і у багатьох країнах світу, сільське господарство – життєво необхідна галузь народного господарства, оскільки зачіпає інтереси кожної людини. А все тому, що виробництво продуктів харчування – перша умова життя населення. Крім того, ця галузь виробляє сировину для інших галузей промисловості, зокрема легкої та харчової. На думку економістів, саме сільське господарство багато в чому допомогло пережити кризу 2014-2015 років, і саме воно забезпечуватиме зростання промисловості України впродовж найближчих років.
Сьогодні частка сільського господарства у ВВП України становить 8,9%, або майже 360 мільярдів гривень. До прикладу, у високо розвинутих країнах, зокрема в Німеччині та Франції, на сільське господарство припадає всього 1-2% ВВП. Таким чином, сільське господарство відіграє винятково важливу роль у розвитку ринкової економіки України. А у найближчому майбутньому воно може стати найбільшим джерелом експорту.
Сприяє цьому географічне положення України, її клімат та родючі землі, а Україна, між іншим, володіє 30% світового чорнозему. Також в Україні є дуже розвинутими фермерські господарства – працюють у нас 34 тисячі таких господарств, і вони забезпечують щонайменше 100 тисяч робочих місць. Відіграє важливу роль і те, що сільське господарство створює робочі місця, зменшує рівень бідності, забезпечує населення продуктами, а промисловість – сировиною.
Завдяки усьому вищезазначеному, ще у 2017 році сільське господарство забезпечило 43,5% чистого прибутку усіх підприємств України, і потенціал до зростання зберігається й досі. Крім того, нинішній стан речей дозволяє українському сільському господарству здобути лідерські позиції у світі. І вже сьогодні Україна є одним зі світових лідерів з експорту зерна, олії, меду, вершкового масла та курятини.
Україна – лідер з експорту зерна, олії меду, курятини та вершкового масла
Харчова промисловість
Ще однією важливою галуззю економіки України є харчова промисловість. І саме вона допомагає українській економіці якомога швидше інтегруватись до економіки країн Європейського Союзу. Крім того, ця галузь відіграє надзвичайно важливу роль у зовнішній торгівлі України, формуючи понад 50% обороту продукції агропромислового комплексу.
Сьогодні до харчової промисловості України належить понад 40 галузей, основні з яких – це виробництво цукру, молока, олії, хліба, кондитерських виробів, м’яса, напоїв та інших продуктів. А промислове виробництво харчових продуктів здійснюють понад 5 тисяч підприємств, що виробляють широкий асортимент продукції. Щорічно прямі іноземні інвестиції в харчову промисловість становлять близько 3 мільярдів доларів, а це більше ніж 25% від загальних прямих іноземних інвестицій в промисловість країни. Крім того, харчова промисловість забезпечує понад 8% ВВП України.
Значний стрибок уперед у харчовій промисловості розпочався лише на межі XX та XXI століть. А до цього галузь переживала певний занепад. Його причинами, зокрема, були відмова від ринкових взаємин у радянський період. Внаслідок таких кроків Україна втратила провідні позиції на світовому ринку та відбувся занепад харчового виробництва.
Аби побороти цей негатив, Україні довелося перебудувати свою економіку, а разом із нею – харчову промисловість. У підсумку останній вдалося надолужити втрачене та вона стала найважливішою складовою агропромислового комплексу України. Більше того, деякі фахівці сьогодні називають харчову промисловість локомотивом економіки України.
Джерело @ 24tv.ua