З листопада вступають в дію оновлені норми щодо проектування закладів культури – ДБН “Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади”
Одним з найважливіших нововведень є доступність у закладах культури для людей з інвалідністю
З 1 листопада вступають в дію оновлені норми щодо проектування закладів культури – ДБН “Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади”. Вони містять норми щодо проектування та будівництва нових кінотеатрів, театрів, музеїв, концертних залів та інших.
У нових нормах:
- сучасні вимоги до проектування акустики в концертних залах та театрах;
- доступність для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп;
- чіткі вимоги до безпечної евакуації із закладів культури у складі ТРЦ;
- підвищення комфорту у побуті, а саме: у 2 рази збільшено кількість жіночих санвузлів у кінотеатрах та театрах;
- чіткі вимоги та розрахунки до проектування сучасних цифрових кінопроекційних;
>“Важливі зміни до державних будівельних норм для безпеки та комфорту людей, над якими ми працювали ще в Мінрегіоні. Вони були опубліковані влітку і стануть обов’язковими під час нового будівництва та реконструкції закладів культури вже з 1 листопада. Час не стоїть на місці і багато старих норм не відповідали вимогам часу, а деякі – взагалі втратили сенс. Яскравий приклад - проектування кінопроекційних в кінотеатрах. Раніше фільми містилися лише на плівкових носіях і кінопроекційні мали бути достатніми за розміром, аби розмістити не тільки носії, а й відповідне обладнання. По факту ж, багато кінотеатрів показують фільми на цифровому обладнанні, яке займає набагато менше простору ”, - написав президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.
Парцхаладзе особливо звернув увагу на те, що одним з найважливіших нововведень є доступність у закладах культури для людей з інвалідністю. Так, досі чимало таких закладів в Україні частково або повністю залишаються недоступними для людей з інвалідністю та іншого маломобільного населення.
Відтак, новими нормами встановлено розрахунок кількості місць у глядацьких залах закладів культури, що призначені для людей з інвалідністю, які пересуваються на колісних кріслах – 1-1,5% місць від загальної місткості залу, але не менше 2-х місць. Такі місця слід передбачати в першому або останньому рядах партеру або ложі і розміщувати на пласкій ділянці підлоги. Крім цього, з авансцени окрім 2-х східців-сходів необхідно передбачати пандус або вертикальний підйомник для осіб з інвалідністю і маломобільних груп населення, що ведуть до проходів у залі.
Велику увагу також приділено безпечній евакуації людей при проектуванні кінотеатрів та інших культурно-розважальних закладів з глядацькими залами в складі торговельно-розважальних центрів. А саме, був переглянутий необхідний час для здійснення безпечної евакуації людей з цих приміщень у випадку надзвичайних ситуацій. За підрахунками експертів галузі, це дозволить загалом підвищити безпеку людей та на 25% зменшити кількість травм, можливих під час евакуації.
Джерело @ budport.com.ua