Міністерство освіти і науки розробляє проект для підвищення зарплати педагогам з мінімальними доходами.
Про це написала міністр освіти і науки Ганна Новосад на своїй сторінці у Facebook.
“Проект Держбюджету на 2020 рік. Найскладніше питання – заробітні плати педагогів, в проекті першого читання залишаються на рівні 2019 + індексація. Наша мета з комітетом з питань освіти, науки та інновацій – до другого читання вийти зі змінами до рівня заробітних плат. Буду відверта, виконати в повному обсязі 822 постанову буде вкрай складно, її потрібно переглядати”, – написала міністр.
Крім того, до основних планів міністерства входить підвищення рівня заробітної плати для педагогів з мінімальними доходами, до такої категорії належать молоді викладачі та майстри виробничого навчання.
“Такі поправки в бюджет подавалися МОН і були підтримані освітнім комітетом ВРУ. Наша спільна мета – зробити їх реальністю до фінального прийняття бюджету. Переконана, що знайшовши кошти на дороги, аеропорти та фестивалі, ми точно можемо знайти їх на підвищення престижності праці освітян”, – підкреслила міністр.
Довідка Finance.ua:
У липні тодішній міністр освіти і науки Лілія Гриневич заявляла, що зарплата педагогів зростатиме приблизно на половину прожиткового мінімуму на рік з 2020-го по 2023 рік.
Як планували підвищувати:
- 2020 року цей мінімальний оклад – 2,5 прожиткових мінімумів,
- 2021 – три прожиткові мінімуми,
- 2022 – 3,5 і з січня 2023 – 4 прожиткові мінімуми.
- Наразі мінімальний посадовий оклад у сфері освіти становить 1,7 прожиткових мінімумів.
- Також фахівці будуть отримувати додатково кошти на оздоровлення і винагороду за роботу.
- Таким чином середньорічна зарплата складе 7427 грн на місяць.
Джерело @ finance.ua