Такий режим створить комфортні умови не тільки для ІТ-галузі, а й для працівників усіх креативних та наукоємних сфер
Мінцифри спільно із Комітетом ВРУ з питань цифрової трансформації продовжують шукати оптимальну форму оподаткування для ІТ-галузі. Про це йдеться в дописі міністерства на сторінці у Facebook.
Наразі вже готові запропонувати для обговорення інший формат, який створить комфортні умови не тільки для ІТ-галузі, а й для працівників усіх креативних та наукоємних сфер - режим ІP-Box.
Intellectual Property Box, більш відомий як IP-Box, - спеціальний пільговий режим, який дозволяє знизити податкове навантаження на компанії, що створюють і використовують об'єкти інтелектуальної власності (патенти, програмне забезпечення, комерційну таємницю тощо), зокрема ІТ-компанії. Такий режим працює у 19 країнах Європи.
Суть пропозиції.
Замість знижувати ставку податку на прибуток надається можливість зменшити суму, з якої цей податок треба сплатити. Для компаній, які провадять інноваційну діяльність, роблять дослідження, тобто створюють інтелектуальну власність, пропонують зменшувати базу оподаткування податком на прибуток. Зменшення відбуватиметься з урахуванням внеску компанії у створення інтелектуальної власності.
Такий режим дозволить сплачувати ЄСВ не 22% з усієї суми, витраченої на зарплату, а тільки із суми, яка залишиться після розрахунку знижки.
Також пропонують запровадити знижену ставку для підприємств на:
- доходи з продажу/передачі прав об'єкту інтелектуальної власності;
- платежі за ліцензійним договором;
- компенсацію за порушення прав інтелектуальної власності.
Основна цільова аудиторія, яку розглядають:
- IT;
- MedTech;
- AgroTech;
- FinTech;
- високотехнологічне виробництво та інші галузі, які виробляють інтелектуальну власність.
Джерело @ buh.ligazakon.net