У лютому українці платитимуть за газ по-новому, почнуть користуватися новою 200-гривневою купюрою, деякий час не літатимуть до Китаю, а підприємцям держава має надати кредити
З 1 лютого 2020 року на українців чекають кільканадцять змін як у фінансовому плані, так і у соціальному житті: у культурній та освітній галузях. Тож далі розповідаємо про ключові зміни, котрі чекають на нас у лютому 2020 року.
Польоти в Китай "на стопі"
Міністерство охорони здоров'я України рекомендувало припинити пряме авіасполучення з Китаєм із 3 лютого через спалах коронавірусу, що поширюється з Китаю.
Тож з 4 лютого українські авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" та SkyUp припиняють прямі авіарейси до Китаю. Термін такої вимушеної паузи – майже місяць. Поки повідомляється, що попередня дата відновлення авіасполучення з Китаєм – 24 лютого, але насправді це відбудеться тоді, коли ситуація остаточно нормалізується.
За словами заступника генерального директора з інженерно-технічного забезпечення Міжнародного аеропорту "Бориспіль" Олега Струка, останні рейси МАУ та SkyUp заплановані на 2 і 4 лютого. Правда, це не значить, що пасажири, котрі прямують з Китаю до України, не зможуть потрапити до нашої країни – вони прибуватимуть в Україну транзитними рейсами.
Тим часом станом на 4 лютого китайським коронавірусом у світі інфіковано понад 20 тисяч осіб, а померли 427 осіб.
Реєстрація на ЗНО
3 лютого в Україні розпочалася реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні у 2020 році. Аби зареєструватися, необхідно створити та оформити реєстраційну картку, сформувати пакет документів і передати його до регіонального центру. Завершиться реєстрація 24 березня, а ЗНО триватиме з 21 травня (математика) до 15 червня. Реєстрація доступна на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Цьогоріч ЗНО пройде з одинадцяти навчальних дисциплін. Кожен зареєстрований учасник зможе скласти тестування максимум з чотирьох предметів. При цьому обов’язковими є українська мова й література, історія України або математика – на вибір. Цікаво, що вже у 2012 році математику складатимуть усі учасники ЗНО без винятку.
Примітно, що передбачено окрему процедуру реєстрації для тих, хто буде складати державну підсумкову атестацію у формі ЗНО, і тих, хто складає лише ЗНО. До першої категорії належать ті, хто у 2020 році здобуває повну загальну середню освіту, планує вступати до вишів на бакалаврський рівень, до другої належать випускники минулих років, які мають атестат про повну загальну середню освіту та планують вступати на бакалаврський рівень.
Державні кредити підприємцям
Нещодавно прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що з 1 лютого українці, які планують відкрити бізнес, зможуть взяти дешевий кредит для цього. Так він анонсував майбутній старт програми державного кредитування "Доступні кредити 5-7-9%". Її мета – компенсація за рахунок держбюджету високих кредитних ставок для мікро- та малого підприємництва.
Відповідно до урядової постанови, українці можуть брати кредит на суму до 1,5 мільйона гривень терміном на 5 років під 5, 7 або 9% річних. Ці кошти мають бути витрачені на створення чи розширення бізнесу.
Тарифи на газ
Українці змушені будуть платити за газ з лютого на 10% більше. За один кубометр блакитного палива платитимуть 4,65 гривні – на 40 копійок більше, ніж раніше.
До того ж на нас чекає ще одне нововведення – вартість газу буде розділена на оплату доставки газопостачання та безпосередньо на вартість палива. З січня тариф на розподіл газу виріс на 46%, тож у лютому споживачі платитимуть додатково від 0,28 копійки до 1,99 гривні за кожен кубометр газу. Виходить, що ціна на газ зросте за двома параметрами – на 10% за тарифом і за доставку – на 46%.
Нова купюра
З 25 лютого Нацбанк запускає в обіг оновлену банкноту номіналом у 200 гривень. Кардинально дизайн вирішили не міняти, а лише "підігнати" під лінійку оновлених раніше купюр номіналом 20, 100 та 500 гривень.
"Укрзалізниця" – Німеччині
Президент Володимир Зеленський ще у вересні 2019 року анонсував реструктуризацію "Укрзалізниці", а вже 23 січня керівництво компанією офіційно було передано Національному оператору залізниць Німеччини Deutsche Bahn AG та німецькій компанії DB Engineering & Consulting.
Ці компанії протягом десяти років допомагатимуть "Укрзалізниці" вирішувати підприємницькі та технічні питання та консультуватимуть керівництво українського залізничного оператора. 23 січня Міністерство інфраструктури України підписало Меморандум, а 5 лютого Україна укладе угоду безпосередньо з компанією Deutsche Bahn щодо співробітництва.
"Зараз наша команда веде переговори з німецькою стороною щодо співпраці в операційній діяльності та консультування з боку німецької залізниці. Це дозволить підвищити ефективність та якість залізничних перевезень в Україні. Мова лише про стратегічне партнерство, а не про продаж чи концесію Укрзалізниці. Вона залишається під повним контролем держави. Насамперед ми хочемо інвестицій та партнерства", - заявляв кілька тижнів тому прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
Складніша процедура виїзду в Крим
З 9 лютого починають діяти додаткові умови під час перетину адміністративної межі з тимчасово окупованим Кримським півостровом. Зокрема, це стосуватиметься неповнолітніх українців.
Діти віком до 16 років, які виїжджають з Криму, перетинатимуть адміністративну межу з Україною виключно по внутрішньому або закордонному паспорту, тоді як досі це було можливо на підставі проїзного документа дитини. До того ж, якщо дитина (14 - 16 років) виїхала з Криму з батьками / опікуном / усиновителем / законним представником, вона може повернутися з кимось з перелічених осіб.
Якщо така дитина навчається в Україні, то вона може виїхати з Криму одна, без супроводу, але за українським паспортом. При цьому дані щодо її навчання мають бути занесені до Єдиної державної електронної бази з питань освіти.
Повнолітні, які виїжджали з Криму для оформлення документів, що засвідчують особу, можуть в'їхати назад, надавши відповідну довідку з Державної міграційної служби. А з 9 лютого таку довідку потрібно буде пред'являти і під час виїзду з Криму.
Таксофонів більше не буде
З 1 лютого "Укртелеком" не обслуговує вуличні таксофони – це невигідно, бо українці практично не користуються таким зв’язком. До того ж таксофони на вулицях, яких всього по Україні 4800, будуть демонтувати.
Статистика показує, що протягом 2019 року у таксофонах українці "наговорили" 380 тисяч хвилин, тоді як у 2017 році кожного місяця розмови тривали по 900 тисяч хвилин. Зараз з одного таксофона протягом дня говорять всього 2,5 хвилини.
Відбір на Євробачення-2020
20 січня стали відомі імена півфіналістів Національного відбору на Євробачення-2020, що пройде у Нідерландах у травні. У лютому в Україні пройдуть два перші півфінали Національного відбору – 8 і 15 лютого. Фінал відбору пісенного конкурсу відбудеться 22 лютого.
Нова процедура розгляду ДТП
З 1 лютого Національна поліція Україна спрощує процедуру розгляду справ по дорожньо-транспортних пригодах. Відтак, всі аварії, у яких немає потерпілих, а постраждали лише автівки, розглядатимуться патрульною поліцією. Таким чином, процедура "звільняється" від бюрократичних нюансів, а процес розгляду матеріалів скорочується.
Brexit для Великої Британії
Щодо міжнародних новин – то, вірогідно, найбільше нового у зовнішній політиці та торгових відносинах очікує на Велику Британію. З 1 лютого 2020 року країна офіційно вийшла з Європейського Союзу після трирічних спроб та обговорень. Напередодні відповідну угоду ратифікували обидві палати парламенту, королева Єлизавета ІІ, голова британського уряду Борис Джонсон та схвалив Європарламент.
Джерело @ zik.ua