У березні промисловість продовжувала зростати - на 4,8% (в порівнянні з березнем 2015 р.), у т.ч. скориговане на ефект календарних днів – на 4,2%. Як наслідок, за підсумками першого кварталу спостерігається зростання промисловості на 3,7%. Про це повідомляє Мінекономрозвитку України.
Відмінною рисою березня стало динамічне нарощування виробництва інвестиційних товарів (за основними промисловими групами обсяг виробництва інвестиційних товарів збільшився на 12,5%): металоконструкцій, продукції машинобудування та будівельних матеріалів.
Серед позитивних тенденцій березня слід відзначити:
у металургійному виробництві - зростання на 19,1% (в порівнянні з березнем 2015 р.) через збільшення обсягів іноземних замовлень в умовах покращення цінової динаміки на світовому ринку чорних металів. Активізація будівельної діяльності сприяла розширенню внутрішнього попиту на продукцію галузі – обсяг продажів металургійної продукції на внутрішньому ринку за 2 місяці 2016 р. зросли на 27%.
у машинобудуванні – зростання виробництва на 8,7% (в порівнянні з березнем 2015 р.), за рахунок збільшення виробництва комп’ютерів (на 59,7%), виробництва автотранспортних засобів – на 13,5%, внаслідок збільшення портфелю замовлень (обсяг нових замовлень на виробництво продукції машинобудування зріс на 13,5% за 2 міс. 2016р.), а також зростання виробництва вагонів завдяки диверсифікації зовнішніх ринків збуту;
Аутсайдерами березня стали: харчова, хімічна, деревообробна промисловість та електроенергія (займають близько 50% у промисловості в цілому).
У І півріччі 2016 року основними факторами впливу на промисловість будуть: поступове покращення кон`юнктури на світових товарних ринках (чорні метали та залізні руди), відновлення споживчого та інвестиційного попиту, торгові обмеження РФ.
За оцінками Мінекономрозвитку за підсумками січня-червня 2016 року зростання обсягів промислового виробництва очікується на рівні 2 [±0,5]%.