Країни «сімки» вітають «суттєві реформи у сфері енергетичної політики, що відбуваються на Україні» і обіцяють продовжити підтримку енергетичного сектору країни. Про це йдеться у прийнятій спільній заяві міністрів енергетики G7, яких завершилася дводенна зустріч в понеділок в японському місті Кітакюсю.
«Ми вітаємо суттєві реформ, що мають місце в Україні у сфері енергетичної політики, включаючи реформи системи енергетичних тарифів газового сектору», – йдеться у документі. Зокрема, глави енергетичних відомств G7 високо оцінили готовність української влади представити «необхідні умови для створення всебічної енергетично ефективної програми, орієнтованої на газово-тепловий сектор».
Міністри семи країн пообіцяли продовжити підтримку енергетичної безпеки України та інших країн, що «потерпають від перебоїв поставок енергії». «У контексті триваючої кризи між Росією і Україною, ми повторюємо, що питання енергетики не повиннно використовуватися в якості методу політичного примусу, ні в якості загрози енергетичній безпеці, – йдеться у тексті документа. – Ми готові підтримувати Україну та інші країни, що відчувають уразливість в питанні поставок енергії».
Відзначається також, що G7 буде сприяти створенню в таких країнах «стійкої і конкурентоспроможної енергетичної системи». Зокрема, у відповідь на уточнююче питання. кореспондента ТАСС було зазначено, що ще з минулого року Японія надає підтримку уряду України у створенні генерального плану енергетичних реформ в країні.
Уряд України 27 квітня прийняв рішення, що з 1 травня в Україні підвищуються тарифи на газ. З цього дня в країні буде діяти єдина ринкова ціна на газ для населення, яка складе 6878 гривень ($275) за тисячу кубічних метрів. Таким чином, Київ відмовився від соціальної пільгової ціни на газ, замінивши її ринковою.
Зустріч міністрів енергетики країн «сімки» стала черговим етапом міністерських зустрічей напередодні безпосереднього саміту лідерів G7, який пройде в Японії в кінці травня.