Державний і гарантований державою борг в доларовому еквіваленті з березня 2015 року по квітень 2016 року знизився на 6,2% - до $ 65,5 млрд (до рівня близько 80% ВВП). Такі дані наведені в річному звіті Ради з фінансової стабільності.
Звіт створили у березні 2015 року під головуванням голови Національного банку Валерія Гонтаревої і Наталії Яресько, яка тоді займала пост міністра фінансів.
У звіті вказується, що реструктуризація боргу держави дозволила уникнути дефолту. Провідні рейтингові агентства - S&P, Fitch і Moody's - підвищили рейтинги України з переддефолтних рівнів до рівнів В-, ССС і Саа3, відповідно.
Зазначається. що кредитори погодилися на списання 20% номінальної суми боргів (близько 3 млрд. дол. США) в обмін на інструмент відновлення вартості (VRI). Виплата 8,5 млрд. дол. США основної суми боргових зобов’язань перенесена на період після 2018 року. Це зменшило борговий тиск на економіку України у короткостроковому періоді, а відтак дозволило утримати макроекономічну стабільність та зберегти міжнародні резерви.