Шотландські вчені розробили органічні фотоелектричні елементи, які перетворюють нав електрику світло всередині приміщень.
Нову технологію запропонували науковці з університету Стратклайда і Сент-Ендрюського університету.
Вчені спроектували і виготовили органічні фотоелектричні елементи з пластикоподібних матеріалів, аналогічних тим, що застосовуються в OLED-дисплеях смартфонів. В результаті вийшли фотоосередки, які дозволяють стабільно і ефективно перетворювати на електрику світло всередині приміщень.
У статті, опублікованій у Light Science and Application, вчені розповіли про створення і випробування сонячної панелі, яка вловлює світлову енергію і одночасно забезпечує високошвидкісний зв’язок за рахунок видимого світла(VLC) з використанням методу MIMO, що збільшує смугу пропускання каналу.
Чотири фотоелементи з пластикоподібних матеріалів об’єднали у панель, яка у ході експериментів продемонструвала здатність забезпечити бездротовий оптичний зв’язок зі швидкістю 363 Мбіт/с, одночасно виробляючи 11 МВт-год електроенергії. Як джерело інформації використовувалася установка з чотирьох лазерних діодів, кожен з яких передавав окремий сигнал.
Автори дослідження відзначають, що органічні сонячні елементи показують максимальну ефективність при роботі в характерному для приміщень світлі від світлодіодних світильників. Такі сонячні панелі нескладні у виробництві, коштують дешевше неорганічних аналогів і можуть бути гнучкими, що спрощує їх інтеграцію у мобільні пристрої.