НОВИНИ

Нецільове використання землі може бути підставою для припинення в судовому порядку як права власності, так і користування нею

Велика Палата Верховного Суду в постанові від 14 грудня 2022 року у справі № 477/2330/18 звернула увагу на те, що формулювання приписів статей 140, 141 і 143 ЗК України частково дублюються, а стаття 143 ЗК України має назву «Підстави для примусового припинення прав на земельну ділянку», тобто поєднує підстави припинення у судовому порядку як права власності, так і права користування земельною ділянкою.

Працівники передпенсійного віку належать до осіб з переважним правом залишення на роботі в разі скорочення

Трудовий договір, укладений на невизначений строк, може бути розірваний роботодавцем у разі змін в організації виробництва і праці, зокрема й скорочення чисельності або штату працівників, відповідно до пункту 1 статті 40 КЗпП.

Земельна реформа: чи варто запускати другий етап під час війни

Питання запуску другого етапу відкриття ринку землі — допуску юридичних осіб з 1 січня 2024 року — викликало суспільний резонанс ще до старту реформи, а тепер знову постало в контексті повномасштабного вторгнення.

Коли не можна звільнити осіб з інвалідністю

Працівники, які отримали на підприємствах, в установах, організаціях трудового каліцтва або професійного захворювання,  мають переважне право на залишення на роботі при скороченні штату  або чисельності працівників, якщо за кваліфікацією та продуктивністю праці вони не поступають іншим працівникам.

Як оскаржити штрафи Держпраці та зупинити арешт коштів на рахунках

Трудові права та гарантії охороняються ст.43 Конституції України, держава шляхом прийняття нормативно - правових актів та через систему органів державної влади здійснює охорону та контроль за дотриманням трудового законодавства України. У випадку виявлення порушень трудового законодавства, що передбачені статтею 265 Кодексу Законів про працю України (далі - КЗпП), до роботодавців застосовуються відповідні фінансові санкції.