НОВИНИ

Українські та британські вчені опублікували нове дослідження про те, як війна вплинула на економіку України, Росії та цілого світу

Жорстоке російське вторгнення загнало мільйони людей у бідність та послабило, але не повністю знищило українську економіку. Тим часом, санкції знесилюють російську економіку, але вони не допомогли закінчити війну, яка посіяла фінансові труднощі та людські негаразди в Україні та по всьому світу.

Зростання тарифів на електроенергію не на часі: ФРУ підготувала свої пропозиції НКРЕКП

Додаткові витрати промислових підприємств через подорожчання тарифів на електроенергію вимір мільярдів гривень. Виходячи із структури витрат енергетиків, бачимо компромісні рішення.

Запрошення на робочу зустріч

За ініціативи відділення Національної служби посередництва і примирення в Закарпатській області, з метою обговорення стану соціально-трудових відносин, недопущення зростання соціальної напруги у трудових колективах підприємств в умовах дії правового режиму воєнного стану,зміцнення соціального діалогу в Закарпатській області, запрошуємо Вас, взяти участь в робочій зустрічі.

Як міграційні процеси та грошові перекази з-за кордону впливають на економіку України

Про це повідомили Ольга Туча та Наталія Колесніченко, фахівчині Департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ, на конференції центробанків Швейцарії та Польщі, передає пресслужба Національного банку.

Як повідомляється, з одного боку, міграція стримала зростання безробіття та скорочення доходів населення. Рівень безробіття, за оцінками НБУ, зріс до 21% у 2022 році з 9,8% у 2021 році, однак без міграції він був би ще вищим.
З іншого боку, міграція посилила структурні та регіональні диспропорції між потребами роботодавців та можливостями шукачів роботи. Це створює довгострокові ризики для ринку праці.
Мігранти поступово адаптуються у країнах перебування. Згідно з опитуванням ООН, у травні 2023 року 42% мігрантів були найманими або самозайнятими працівниками. Проте більшість мігрантів працюють на значно нижчих за їхню кваліфікацію посадах.
Відповідно до різних опитувань більшість вимушених мігрантів планують повернутися в Україну. Водночас зростає частка тих, хто не впевнений або вирішив залишитися в приймаючій країні.
Головними для ухвалення рішення про повернення є чинники безпеки. Однак наявність роботи та зростання рівня життя також можуть мотивувати українців повернутися.
Неповернення мігрантів може створити суттєвий дефіцит робочої сили, що обмежуватиме зростання ВВП навіть після війни, особливо в умовах низького рівня народжуваності. Тому державна політика, яка стимулюватиме повернення мігрантів, є дуже важливою.
Міграція тісно пов’язана з грошовими переказами, які є менш чутливими до економічних циклів порівняно з іншими видами фінансових потоків. В історії України прямі та портфельні інвестиції реагували на кризи швидко і відчутно, водночас грошові перекази продемонстрували надзвичайну стійкість, зберігаючи стабільність та швидко відновлюючись.
Загалом за 20 років грошові перекази в Україну зросли більш ніж у десять разів і стали суттєвим джерелом надходження іноземної валюти.
У 2022 році грошові перекази в Україну зменшилися лише на 10,5% порівняно із 2021 роком, а за січень — вересень 2023 року — ще на близько 8% порівняно з відповідним періодом минулого року. Вони залишаються істотною частиною доходів домогосподарств та відіграють важливу роль у підтримці приватного споживання.

В Україні змінять правила розміщення кіосків та парковок

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 10 308, який запроваджує нові механізми отримання права на розміщення тимчасових споруд для підприємницької діяльності (МАФів) на державних і комунальних землях та майданчиках для паркування транспортних засобів.