Нацбанк планує запровадити миттєві платежі вже на початку 2025 року
Національний банк планує запровадити миттєві платежі в Україні вже на початку 2025 року та наразі працює над їх побудовою. Про це повідомляє пресслужба регулятора.
Об'єднуємо 360 роботодавців регіону Приєднуйтесь |
Національний банк планує запровадити миттєві платежі в Україні вже на початку 2025 року та наразі працює над їх побудовою. Про це повідомляє пресслужба регулятора.
Попри об’єктивні труднощі фахівці виокремлюють позитивні тенденції.
Через війну, яку розпочала росія проти України, багато українців змушені були взяти в руки зброю і вступити до лав ЗСУ.
Долар та євро подешевшали. Із сьогоднішнім курсом інших світових валют можна ознайомитися на офіційному сайті Національного банку України.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів про фінансування першочергових програм та проєктів.
У чому суть процедури оздоровлення бізнесу та чим вона відрізняється від превентивної реструктуризації боргів?
За трудовим договором ви зобов'язуєтеся виконувати роботу, зазначену в договорі, а роботодавець - виплачувати за це заробітну плату й забезпечувати гідні й безпечні умови праці, передбачені законодавством про працю. Вам мають надати робоче місце, обладнання, засоби індивідуального захисту тощо.
Важливо: трудовий договір регулює процес виконання роботи за певною спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, а також вимагає дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку.
З одного боку, найманий працівник залежить від роботодавця. Якщо ви хочете взяти відпустку, залишитися вдома за сімейними обставинами, піти до лікаря протягом робочого дня - маєте отримати дозвіл керівника.
З іншого - працівник має низку соціальних і трудових гарантій:
- регулярна оплата праці - щонайменше двічі на місяць;
- нормований робочий час;
- лікарняні;
- оплачувані вихідні й відпустки;
- захист від незаконного звільнення тощо.
За цивільно-правовим договором (угодою) немає роботодавців і працівників. Є виконавець, який зобов'язується виконати певну роботу або надати послугу, і замовник, який приймає роботу й оплачує її.
Такі взаємовідносини можуть укладатися між будь-якими юридичними або фізичними особами і регулюються Цивільним кодексом. На них не поширюється дія трудового законодавства.
Предметом договору є кінцевий результат, а не процес його досягнення. Обидві сторони - незалежні й рівноправні. Замовник не має піклуватися про умови праці, надавати робоче місце й обладнання, оплачувати лікарняні. Виконавець самостійно організовує роботу і відповідає за її вчасне виконання.
Розмір винагороди й термін оплати визначаються угодою сторін, а не законодавством.
Зазвичай цивільно-правовий договір укладається для виконання разових, а не систематичних робіт.
Відповідне роз'яснення надали фахівці Головного управління ДПС у Харківській області.
Кабінет Міністрів створив координаційний штаб із оперативного реагування та забезпечення нормальних умов життєдіяльності населення під час обмеження та/або припинення постачання електричної енергії.
Фахівці Держпраці пояснили, чи є повітряна тривога поважною причиною для прогулу.
Долар та євро подешевшали. Із сьогоднішнім курсом інших світових валют можна ознайомитися на офіційному сайті Національного банку України.