Іноземні інвестори з нетерпінням чекають коли новий український уряд запустить процес приватизації в країні. Втім вони далеко не впевнені, що це взагалі станеться. Про це йдеться в матеріалі Reuters.
План приватизації, який повинен був принести бюджету $778 млн. в минулому році, в підсумку приніс всього $7 млн.
Директор найбільшого інвестиційного банку в Україні Dragon Capital Брайан Бест заявив, що потенційні покупці незабаром можуть покинути країну.
На думку Беста, інвестори зайняли вичікувальну позицію, але це не означає, що вони будуть чекати вічно. У них є капітал, який вони готові інвестувати. Але капітал може піти на інші ринки, на яких умови сприятливіші, якщо щось в найближчому майбутньому не буде зроблено в Україні.
Він наводить приклад, коли Dragon Capital був радником одного західного консорціуму, який бажав купити «Центренерго». Продаж постійно переносився. З кінця 2015 року його перенесли на кінець 1 кварталу 2016 року і так далі. В Консорціумі зрештою втратили терпіння і вирішили відмовитися від купівлі. Назву консорціуму Бест відмовився наводити.
Бест стверджує, що представники міністра енергетики обговорювали «завищені» ціни з консорціумом і заявляли, що приватизації не буде - вони просто не збираються цього робити.
Але прем'єр-міністр стверджував зворотнє. Бест стверджує, що таким чином інвестори отримували змішані, негативні сигнали.
Речник Міністерства енергетики відповів на це: «Міністерство завжди підтримувало приватизацію».
Партнер компанії «Енергетичні ресурси України» Андрій Фаворов стверджує, що через постійне перенесення продажу «Центренерго», зараз знадобляться роки для залучення інвесторів з Європи і США до покупки цієї компанії.
Фаворов каже, що «Енергетичні ресурси України» сподівається інвестувати $200-300 млн. в найближчі 2-3 роки в Україні.
«Ось що ми робимо - ми купуємо старі радянські активи і приводимо їх у форму. Але відмінність між офіційними заявами про приватизацію і реальними кроками очевидна. Ось чому ми дуже уважно стежимо за тим, що відбувається» - розповів Фаворов.
Приватизація не є необхідною умовою програми допомоги в $17,5 млрд. від Міжнародного валютного фонду, який припинив виплати, зате є складовою частиною фінансового відновлення платіжного балансу, що вимагає МВФ.
Брайан Бест також прокоментував приватизацію Одеського припортового заводу (ОПЗ): «Є певна зацікавленість в ОПЗ. Я б не сказав, що це дуже велика зацікавленість, але іноземні інвестори придивляються до нього. Якщо продаж відбудеться - це стане дуже позитивним сигналом».