Журнал The Economist опублікував рейтинг країн за ступенем поширення в них «кумівського капіталізму» - зв'язків бізнесу з державними структурами.
The Economist складає рейтинг, використовуючи дані списку мільярдерів журналу Forbes щодо стану та джерел доходів найбагатших людей світу. Кожного з них журнал називає або не називає «кумом», в залежності від джерела доходів.
Потенційно схильними до «кумівського капіталізму» The Economist називає галузі, які тісно взаємодіють з державними структурами, серед них - гральний бізнес, нафтогазовий і оборонний сектори, банківська справа, нерухомість, інфраструктурні проекти, порти і аеропорти. Журнал визначає, яка частина доходів отримана мільярдерами від цих галузей. Потім мільярдерів групують по країнах, а їх сукупний дохід представляють в процентному відношенні до ВВП країни.
В результаті такого дослідження, перший рядок рейтингу зайняла Росія, слідом за нею в списку розташовуються Малайзія, Філіппіни, Сінгапур та Україна.
Визначено, що у відсотковому відношенні "кумівський капітал" в Росії, за версією The Economist, становить 18%. У Малайзії, що знаходиться на другому місці в рейтингу, сукупний дохід міліардерів-«кумів» становить 13% ВВП, у Філіппінах - 11,2%, в Сінгапурі - 10,6%. "Кумівський капітал" в Україні за даними видання сягає 6,7% ВВП.
У десятку країн з найпоширенішим «кумівським капіталізмом» також увійшли Мексика, Індонезія, Туреччина, Індія і Тайвань. Китай знаходиться на 11-тій позиції рейтингу, США - на 16-й, Франція - на 18-й. Останню, 22-гу позицію рейтингу, займає Німеччина.
Повний рейтинг країн за рівнем "кумівського капіталізму":