У майбутньому економіка потребуватиме фахівців в області STEM -- інженерів, учених, технологів.
У цьому впевнені 92 % випускників дніпропетровських шкіл. Три чверті планують вступати до вузів і лише кожний двадцятий -- до ПТУ.
Найпопулярнішою залишається сфера IT, на другому місці -- право, на третьому -- менеджмент. Майже половина під час вибору професії керуються високою зарплатою, трохи менше -- затребуваністю професії.
За даними Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини, у регіоні спостерігається низький попит на промислові професії. Відповідно -- дефіцит фахівців технічних напрямків. Тому роботодавці поступово впроваджують STEM-освіту й орієнтуються на досвід німецьких колег, організації роботодавців Nordmetall. Це не просте реформування ПТУ, а комплекс заходів, які починаються з випускних класів школи.
"По-перше, це оснащення STEM-класів у школах, де майбутні абітурієнти можуть на практиці ознайомитися з тієї або тією технічною професією. Учнів старших класів поступово готують до того, що треба визначатися зі спеціалізацією. Їм улаштовують дні відкритих дверей на підприємствах, організовують зустрічі з потенційними роботодавцями. Так у випускника формується уява про ті професії, які нині необхідні на ринку праці", -- каже керівник Федерації Віктор Сергєєв.
На рівні області ухвалено рішення дати можливість випускникам випробувати себе в конкретній справі, на підприємстві. Адже саме цей метод було визначено дослідженням як найцікавіший інструмент профорієнтації для школярів. Уже заплановані зустрічі з підприємцями конкретних установ і організація тренінгів самовизначення.
Ігор ТЬОМІН.