Керівники ТПП України та регіональних Палат провели робочу зустріч із заступником Міністра закордонних справ України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитром Сеніком.
Міністерство закордонних справ України є одним з головних партнерів системи торгово-промислових палат в Україні з точки зору координації міжнародної діяльності. Так, з початку пандемії ТПП України провела більше 200 міжнародних заходів, більшість з яких була організована у співпраці з МЗС України.
Під час зустрічі Дмитро Сенік розповів про ключові завдання, які стоять перед Міністерством саме в економічному вимірі. Минулого року, у серпні, Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба затвердив три основні напрями для закордонних дипломатичних установ, що стосуються сфери економіки. Це допомога українським підприємцям у просуванні експорту, залучення інвестиції, а також популяризація в’їзного туризму.
Надійним партнером у частині експорту, як зазначив пан Сенік, виступає Торгово-промислова палата України.
У червні цього року планується перший аналіз впровадження цих цілей, що дозволить оцінити ефективність реалізації та за необхідності переглянути шляхи їх досягнення.
Окрему увагу Дмитро Сенік приділив питанню участі ТПП України в роботі Ради експортерів та інвесторів МЗС України (РЕІ). Наразі в РЕІ понад 350 компаній і професійних ділових спільнот, кількість яких за рік збільшилася втричі.
Президент ТПП України Геннадій Чижиков, у свою чергу, наголосив на необхідності розширення співпраці між нашими організаціями, запропонувавши декілька напрямів спільної роботи. Зокрема, запропоновано об’єднати зусилля з Радою експортерів та інвесторів при МЗС України щодо створення Єдиної бази даних українських експортерів й іноземних партнерів.
Крім цього, Палата має 66 представників у 65 країнах. З точки зору взаємодії з Міністерством, доцільною є розробка моделі співпраці цих представників з нашими посольствами та їх економічними секціями.
Геннадій Чижиков також запропонував спільними зусиллями сприяти розвитку подальшої роботи Ділових рад, зокрема створенню таких рад при міжнародних організаціях, що дозволить вирішувати актуальні питання бізнес-спільноти не лише на міждержавному рівні.