31 травня молоді науковці Ужгородського національного університету мали попередній захист проектів на конкурс стартапів. Молодь демонструвала свої розробки, намагалася вкластися в регламент і почула корисні поради щодо виступів від організаторів конкурсу. Вже 3 червня відбувся загальний конкурс стартапів.
У конкурсі зголосилися взяти участь студенти з різних факультетів – фізичного, біологічного, медичного, стоматологічного, математичного, філологічного... Загалом представлять 19 проектів, які спрямовані на розвиток міста, поліпшення стану навколишнього середовища, розробки «розумних будинків», додатки для ґаджетів тощо.
«Ідея стартапу дуже приваблива. У Європі є така тенденція розвитку молодіжного академічного підприємництва, щоб студенти самі собі створювали робочі місця. На першому етапі університет буде замовником, далі подивимося...» – коментує проректор із наукової роботи Ігор Студеняк.
Під час захисту журі брало три кращі роботи, які матимуть фінансування від університету. Крім цього, на презентації наукових досліджень були запрошені представники бізнесу, банків, влади.
Завершивши обговорення журі постановило: третє місце присудити проекту «Start support», а також роботи зі спільною метою – допомогти місту, які згодом об’єднають в одне велике напрацювання.
Одне друге місце віддали розробникам платформи «Оцінювання стартап-проектів для визначення ризику їх упровадження», оскільки всі визнали, що варто мати власну стартап-систему оцінювання; інше ж дісталося проекту «Вплив низькоінтенсивного лазерного випромінювання на мікроорганізми».
За перші і другі місця кожна команда отримала фінансову нагороду – 4125 грн.
Проекти від групи з фізичного факультету «Bitrade»: «IoT» та «Stop fire» здобули першість у конкурсі стартапів і на підтримку своєї діяльності одержали 8250 грн.
До вересня всі призери повинні зробити реальні кошториси проектів, і вже відповідно до них проводитиметься фінансування і дальший розвиток.
Джерело @ Медіа центр УжНУ