«Фінальна стадія переговорів» між Києвом і МВФ, анонсована вчора керівництвом Фонду, обіцяє стати для українців нової кабалою. І, по суті, ніяк не торкнеться українських олігархів. Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив економіст, екс-міністр доходів і зборів Олександр Клименко.
За словами Клименка, в новому «меморандумі», від якого офіційний Київ поспішив "відхреститися", крім іншого значаться продаж землі сільгоспрпризначення, подальше "проріджування" малих банків, розпродаж стратегічних підприємств, скорочення витрат на культуру та освіту. "Вишенька на торті" для аграріїв - скасування податкової пільги в 20% від ПДВ. З 1 січня у сільгоспвиробників забрали можливість повернення 80% ПДВ, зараз заберуть залишок. А пенсіонерів та всіх українців за 40 років чекає впровадження трирівневої пенсійної системи.
На цьому тлі, на думку політика, "перемогою" не виглядає навіть відтермінування найбільш болючих нововведень. Мова про підвищення пенсійного віку (жінкам - до 65 років, чоловікам до 70) і скасування спрощеної системи оподаткування. Політик упевнений, що піти на це Київ все одно змусять, оскільки в очах МВФ це - необхідна норма для скорочення дефіциту бюджету і, головне, Пенсійного фонду.
За словами експерта, пенсійна реформа, яка передбачає впровадження державно-приватних і повністю приватних фондів з перспективою скасування державного фонду, не запрацює в країні, де «економіка не зростає, а більш ніж 90% населення живе за межею бідності».
Крім того, якщо уряд таки піде на продаж землі, «західні агрохолдинги і концерни отримають шанс скупити або довготривало орендувати українську землю», в той час як українці просто не зможуть собі дозволити її купівлю.
«Якщо Одеський припортовий завод, Турбоатом, Центренерго пустять з молотка, держава втратить дуже вагомий важіль впливу на макроекономічні процеси, але отримає гроші, які можна буде пустити на виплату боргів того ж Фонду. А українці втратять робочі місця », - пише Клименко.
У той же час Клименко ставить питанням, що саме готовий забрати уряд Гройсмана у олігархів?
«Правильно: нічого. Адже справді, навіщо вводити контроль за трансферним ціноутворенням для першої сотні українського Fоrbes, якщо можна просто підвищити пенсійний вік для мільйонів українців ... Що залишається громадянам? По суті, тільки чекати, якими ще їх інтересами пожертвує уряд заради нових кредитів ... » - резюмує експерт.
Джерело @ За матеріалами vesti.ua