Кабінет Міністрів зняв з розгляду бюджетну резолюцію на прохання Міністерства фінансів. Дане рішення було прийнято 9 червня на засіданні уряду.
"Прошу зняти з розгляду бюджетну резолюцію, яка сьогодні виносилася, тому що вона не була розглянута на засіданні урядового комітету", - повідомив в ході засідання міністр фінансів Олександр Данилюк.
У свою чергу прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що резолюція практично готова, однак у деяких міністрів є питання до документа. Він повідомив, що урядовий комітет розгляне документ завтра, 9 червня о 09:30.
У свою чергу представники українського бізнесу виступали проти цього документу. Так Федерація роботодавців України неодноразово наголошувала на серйозних недоліках цього документу.
Зокрема, роботодавці не можуть погодитись із тим що в розділі проекту "Основні завдання бюджетної політики" визначено намір щодо перерозподілу ВВП через зведений бюджет на рівні 33,1%, тоді як навіть у 2015 році за умови справляння імпортного збору перерозподіл склав 32,8%.
Натомість ФРУ пропонує зменшити з урахуванням податкового законодавства частки перерозподілу валового внутрішнього продукту через зведений бюджет до 30 відсотків. В розділі "Пріоритетні завдання податкової політики" жодним чином не згадується про наміри Уряду щодо проведення податкової реформи та реформи ДФС.
Федерація пропонує провести податкову реформи та реформу Державної фіскальної служби, визначивши для них цілий ряд пріоритетів, стосовно повернення ПДВ, СЕА (системи електронного адміністрування) та загалом функцій ДФС.
В розділі "Взаємовідносини державного бюджету з місцевими бюджетами" не передбачена реальна передача дохідних джерел на місцевий рівень з метою децентралізації державних фінансів в межах загальної політики децентралізації. ФРУ пропонує окремо визначити необхідність такої передачі та перелік відповідних дохідних джерел, що передаються на місцевий рівень.
Також необхідно доповнити проект документу новим розділом "Макроекономічна стабілізація та підтримка економічного зростання", у якому визначити перелік заходів, що будуть сприяти макроекономічній стабілізації та економічному зростанню (зокрема, підтримка експорту, створення умов для залучення інвестицій тощо) та джерела фінансування зазначених заходів.
Як повідомлялось раніше, дефіцит держбюджету за чотири місяці склав 21,7 мрлд гривень. Державний бюджет на 2015 рік був виконаний з дефіцитом 45,15 млрд гривень.
Джерело @ ФРУ