Фондові індекси США, Азії та Європи помітно знизилися за підсумками торгів у четвер, відступивши від недавніх максимумів.
Інвестори побоюються сповільнення зростання світової економіки, яке може стати наслідком попереднього стрімкого зростання та поширення нового штаму вірусу.
Що відбувається?
За минулу торгову сесію фондові індекси Америки продемонстрували серйозне падіння, відступивши від недавніх максимумів. Відповідно за підсумками четверга відреагували й фондові індекси Азії та Європи.
У США промисловий індекс Доу-Джонса за вчора скоротився на 0,75%. Індекс S&P 500 скоротився на 0,86%, а Nasdaq Composite — на 0,72%. Канадський індекс S&P/TSX скоротився найбільше — на 1,13%.
В Азійсько-тихоокеанському регіоні фондовий індекс шанхайської фондової біржі SSE Composite впав на 0,074%, а індекс шеньчженьської фондової біржі SZSE Component — на 0,2%. Японські Nikkei 225 та TOPIX за добу впали на 0,63% та 0,41% відповідно, а південнокорейський KOSPI — на 1%.
Гонконзький індекс Hang Seng єдиний великий азійський індекс, що показав позитивну динаміку — плюс 0,9%.
В Європі пан’європейський індекс STOXX 600 скоротився на 1,72%, майже як і німецький DAX — на 1,73%%. Французький CAC 40 скоротився на понад 2,01%, а британський FTSE 100 впав на 1,68%.
Чому фондові ринки падають?
Фондові ринки знижуються на тлі розпродажу на світових ринках, оскільки інвестори побоюються щодо майбутніх перспектив відновлення економіки. Також на нервах інвесторів грає поширення нового штаму вірусу та побоювання нових урядових обмежень.
Також деякі ставлять під сумнів правильність рішення ФРС про можливість раннього скорочення обсягів стимулювання. Опубліковані ЄЦБ у четвер офіційні результати перегляду стратегії щодо грошово-кредитної політики свідчать, що м’яка грошово-кредитна політика буде тривати ще довго.
Що цьому передувало?
Минуле серйозне падіння фондових ринків у травні 2021 року було пов’язане зі зростанням інфляції в США. Спостерігаючи за останнім, інвестори позбуваються акцій в очікуванні зростання прибутковості облігацій.
У квітні індекс споживчих цін в США виріс на 4,2%, порівнюючи з тим же місяцем минулого року — це найбільший показник інфляції в США майже за 12 років. У Німеччині, наприклад, відповідний показник зріс до 2%, у Великобританії — знаходився нижче 2%.