Програма «Велике будівництво» допомагає модернізувати інфраструктуру в Україні, а також з її допомогою вже створено додатково близько 200 тисяч робочих місць.
Це вкрай важливо для держави, а особливо в період пандемії коронавірусу, переконаний Президент України Володимир Зеленський.
«Велике будівництво» – реально крута реформа в Україні, яка спрацювала. Не дуже багато реформ спрацювало. «Велике будівництво» дало близько 200 тисяч робочих місць. Хоча після першої, впродовж другої хвилі COVID-19 українці втратили майже 350-400 тисяч робочих місць. А «Велике будівництво» повернуло 200 тисяч, немало», – зазначив глава держави.
На його переконання, покращення інфраструктури є однією з головних реформ для будь-якої країни. І про це кажуть світові лідери.
Так, наприклад, варто пригадати заяву Президента США Джо Байдена щодо запуску реформи інфраструктури в Сполучених Штатах, бюджет якої – понад 2 трильйони доларів. Такі великі суми вкотре підтверджують важливість реформи не лише в Україні, а й за кордоном.
Сьогодні українці вже користуються покращеною інфраструктурою та якісними дорогами. І це сталося саме завдяки президентській програмі «Велике будівництво».
Насправді, в Україні завжди так було, що в столиці та в інших містах, де керують більш-менш серйозні мери, дороги були. Навіть якщо з частковим ремонтом, навіть якщо з ямами, але були. А от поза межами міст – взагалі не було доріг, або їх складно назвати «дорогами». Зараз відбувається навпаки – ініційована Президентом програма працює.
- Відчутні інфраструктурні зміни і у Вінницькій області, - говорить народна депутатка України, керівник обласної організації партії «Слуга Народу» Ірина Борзова.
За період дії програми Президента «Велике будівництво» в області відремонтували 97 кілометрів доріг та 10 мостів.
У Вінниці добудували нову школу в мікрорайоні «Поділля» та завершили ремонт спорткомплексу «Здоров’я», який тривав не один рік. Проведено капремонти шкіл та дитячих садочків в громадах області, оновлено стадіони та спортмайданчики.
В 10 опорних лікарнях Вінницької області вже завершено першу чергу реконструкції приймальних відділень. В кожну з цих лікарень поставлено сучасне діагностичне обладнання – КТ, УЗД і рентген-системи, яких ніколи раніше не було в комунальних медзакладах. В Могилеві-Подільському відкрили кардіоцентр і вже провели операцію на серці. Зараз тривають роботи з реконструкції хіміотерапевтичного корпусу Подільського регіонального центру онкології.
Передбачені кошти для Вінницької громади на облаштування інноваційно-технологічного парку «Кристал» і реконструкцію злітно-посадкової смуги аеропорту «Вінниця».
«Ці інфраструктурні проєкти стануть магнітами розвитку не лише міста, а й всього регіону!», - переконана Ірина Борзова.
Вона підкреслила, що це результати за досить короткі терміни, а не історії з довгобудами, як раніше звикли робити.
«Згадаймо хронологію по одному лише проєкту - 12 січня цього року Президенти України і Молдови підписали Меморандум щодо розвитку транспортно-транзитного потенціалу між країнами. В травні на Вінниччині приступили до ремонту 116 кілометрів дороги «Немирів – Ямпіль», яку назвали «дорога президентів». Робота «кипить», на об'єкті працює 300 одиниць дорожньо-будівельної техніки. Передбачений ремонт п'яти мостів на цій дорозі. І завершити все мають вже в цьому році», - навела приклад Ірина Борзова.
Тривають ремонти місцевих доріг, які сполучають громади, регіональні дороги, мости і міжнародні траси.