Мінекономіки розпочало процес переорієнтації роботи Державних центрів зайнятості під потреби роботодавця.
Як передає Укрінформ, про це розповів перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Олексій Любченко під час онлайн зустрічі з членами Європейської бізнес-асоціації, повідомляє пресслужба Мінекономіки.
«Зараз ми опрацьовуємо спільну концепцію з реформи центрів зайнятості. На часі - питання їх перепрофілювання під потреби роботодавця. Також ідеться про вдосконалення та осучаснення систем навчання, перепідготовки кадрів. Це низка простих речей, які можна змінювати вже зараз у напрямку потреб роботодавців та шукачів роботи», – зазначив Любченко.
Також він заявив про посилення зворотного зв’язку з роботодавцями та бізнесом щодо державного замовлення у вищій освіті.
"Україна щорічно інвестує близько 40 млрд грн на безкоштовну вищу освіту. І ця інвестиція має бути розумною та виваженою – необхідний діалог щодо потреб економіки, визначення пріоритетів, на підготовку яких саме спеціалістів державі необхідно витрачати кошти", - сказав перший віцепрем’єр.
Позитивним зрушенням у розв’язанні питання дефіциту кадрів Любченко назвав політику уряду щодо наближення закладів професійно-технічної освіти до потреб територіальних громад та передачі їх у комунальну власність громад. На його думку, така політика є корисною для розвитку регіональних економік та запорукою розвитку місцевого бізнесу.
Як повідомлялось, Мінекономіки з 2 серпня цього року запустило анонімне опитування про роботу служби зайнятості. По завершенні опитування буде проведено аналіз відгуків, які допоможуть визначити напрями подальшої трансформації системи в інтересах клієнтів.