Ціни на нафту еталонних марок на торгах 5 серпня трохи підвищуються після істотного падіння днем раніше на даних про зростання запасів палива у США.
Як передає Укрінформ, про це свідчать дані біржових торгів на сайті Investing.com.
Вартість жовтневих ф'ючерсів на Brent на лондонській біржі ICE Futures вранці 5 серпня становила 70,58 дол. за барель, що на 0,28% вище за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів 4 серпня ці контракти подешевшали на 2,8%, до 70,38 дол. за барель.
Ф'ючерси на WTI на вересень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) до ранок 5 серпня перебували на рівні 68,36 дол. за барель, що на 0,31% вище підсумкового значення попередньої сесії. Напередодні вартість цих контрактів зменшилася на 3,4%, до 68,15 дол. за барель, опустившись до закриття ринку нижче позначки у 70 дол. за барель вперше із 20 липня.
Трейдери скуповують сировину, що подешевшала після падіння вартості ф'ючерсів обох марок за підсумками попередньої сесії, зазначає агентство S&P Global Platts. Згідно з даними Міненерго США, запаси нафти у цій країні минулого тижня зросли на 3,6 млн барелів, що є максимальним стрибком з початку травня. Експерти, опитані S&P Global Platts, в середньому очікували зниження на 4 млн барелів.
Резерви бензинів у США зменшилися на 5,3 млн барелів, дистилятів - збільшилися на 800 тис. барелів, повідомило Міненерго. Аналітики очікували скорочення запасів бензину на 1,1 млн барелів, дистилятів - на 600 тис. барелів.
Тиск на нафтові ціни на цьому тижні чинить поширення у світі нового штаму COVID-19 "дельта", яке триває, що викликає у трейдерів побоювання з приводу перспектив попиту на паливо, особливо в Китаї, другій за величиною економіці світу.
"Ризики для попиту в Китаї залишаються темою номер один", - говорить аналітик Commerzbank Барбара Ламбрехт.
Вона зазначає, що деякі експерти вже почали переглядати прогнози ВВП країни на третій квартал на тлі нового спалаху коронавірусної інфекції.
"На нафтовому ринку присутня особлива нервозність, оскільки обмеження на пересування, введені для боротьби з коронавірусом, значно підривають попит на нафту", - говорить Ламбрехт.
Додатковим негативним фактором для ринку нафти стали опубліковані в середу дані дослідницької організації Automatic Data Processing (ADP), які вказали на несподіване уповільнення темпів зростання зайнятості у США в липні. Згідно з даними ADP, число робочих місць у приватному секторі економіки США минулого місяця збільшилося на 330 тис. Липневе зростання числа робочих місць стало мінімальним з лютого.
Завтра, 6 серпня, Міністерство праці США оприлюднить офіційні дані про безробіття в липні. За оцінками аналітиків, опитаних виданням MarketWatch, число робочих місць у економіці США минулого місяця збільшилося на 845 тис., а рівень безробіття знизився з 5,9% до 5,7%.