Мінфін наполягає на тому, щоб кошти «працювали» для мешканців громад
За інформацією Державної казначейської служби України, станом на 1 липня на рахунках місцевих бюджетів акумульовано 6 826,9 млн грн невикористаних залишків коштів освітньої субвенції. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.
Як зазначили у Мінфіні, така ситуація спостерігається в обласних бюджетах та бюджеті м. Києва ‒ 1 718,3 млн грн, у бюджетах міських територіальних громад ‒ 2 138,4 млн грн, у бюджетах сільських та селищних територіальних громад ‒ 2 970,2 млн гривень.
Такий значний обсяг залишків утворився насамперед у результаті накопичення на місцевих рахунках цільових коштів, що були надані з державного бюджету окремими рішеннями уряду на розвиток матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти.
Такі кошти використовуються на місцевому рівні дуже повільно, найчастіше вже після початку навчального року.
Мінфін наполягає на тому, щоб кошти «працювали» для мешканців громад та забезпечували доступну і якісну освіту її здобувачам. Для цього вони мають бути використані за цільовим призначенням у наступному бюджетному періоді. Існуюча тенденція свідчить про акумулювання коштів державного бюджету в місцевих бюджетах. Залишки коштів за освітньою субвенцією, не використані протягом наступного бюджетного періоду, мають повертатись до державного бюджету і працювати на розвиток економіки України, зокрема на зміцнення людського капіталу завдяки ресурсній підтримці освіти в цілому.
Натомість, залишки можуть спрямовуватися насамперед на такі освітні видатки, як придбання шкільних автобусів, оснащення закладів освіти персональними компʼютерами та мультимедійним обладнанням, засобами навчання та обладнанням для навчальних кабінетів початкової школи, придбання підручників і посібників, оновлення навчальної та матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти, ремонти тощо.