4 жовтня FGSZ приватний угорський газотранспортер, який не розкрив назву торгової компанії, яка постачала природний газ, повідомив що газ пішов по газовому коридору з України.
Згідно з новою угодою про постачання природного газу, яка вступила в силу в п’ятницю, російська група «Газпром» має поставляти в Угорщину природний газ, що поставляється через Сербію і Австрію, замість традиційного маршруту через Україну.
У відповідь на питання Reuters, FGSZ підтвердила, що 1 жовтня запустила нову газову магістраль з Сербією. «Якщо торговельна компанія може отримувати природний газ через Україну, вона може використовувати трубопровід, що йде з України, і поточні дані про постачання показують, що зіставні обсяги газу надходять сьогодні з України, як і по новому трубопроводу з Сербії», – повідомили в ФГСЗ.
Компанія додала, що як оператор системи передачі вона не може розкривати особистість торгової компанії, яка отримувала природний газ з України.
У відповідь на повідомлення в Facebook генеральний менеджер українського оператора газопроводу (ГТСО) Сергій Макогон повідомив, що «Газпром» не поновлював транзит природного газу до Угорщини через територію України. «В даний час є невеликі поставки газу з України в Угорщину, але мова йде не про транзит, а про реекспорт газу європейськими трейдерами, які зберігають газ на підземних родовищах в Україні», – сказав Сергій Макогон.
Рішення Газпрому постачати природний газ в Угорщину через Австрію та Сербію замість маршруту через Україну означає, що Київ позбавлений доходів від транзиту російського природного газу, а також означає, що він більше не може імпортувати природний газ реверсивним потоком через Угорщину, як це робиться з 2015 року , щоб не купувати природний газ безпосередньо в Росії.
Суперечка з приводу нової угоди Угорщини про постачання з «Газпромом» перетворилася в двосторонню суперечку між владою Києва і Будапешта, яких вже напружує використання угорської мови в українських школах.