Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД, Україна) спільно з Інститутом економічних та соціальних реформ (INEKO, Словаччина) створили онлайн-платформу «Прозорість місцевих бюджетів», яка надає можливість дистанційного доступу до статистики економічної спроможності українських регіонів та адміністративних центрів. В актуальному рейтингу Ужгород та Закарпатська область займають перше та друге місце відповідно. Про це повідомила директор економічного департаменту Центру Ангела Бочі в ефірі Громадського радіо.
Слід зазначити, що даний рейтинг складено на основі інформації за період з 2010 по 2014 роки.
"Платформа «Прозорість місцевих бюджетів» складається з профілю кожної області. Ми намагалися деталізувати надходження і видатки місцевих бюджетів. У вересні будемо наповнювати 2015 роком" - пояснила Бочі.
За словами представниці МЦПД, в основу рейтингу регіонів за фінансовою прозорістю покладено три основні коефіцієнти: податкова спроможність, оцінка загального боргу, основний баланс. За цими критеріями експерти Центру вивели індекс фінансової спроможності, відповідно до якого побудували рейтинг.
В результаті дослідження регіонами з найкращим фінансовим станом стали Закарпатська, Запорізька, Київська, Івано-Франківська та Харківська області.
"Вони показали хорошу податкову спроможність. Це великі надходження до місцевих бюджетів. У цих регіонах нема проблем з боргом. І основний баланс теж в нормі" - зазначила Бочі.
Області з найгіршим фінансовим станом: Дніпропетровська, Тернопільська, Сумська, Черкаська, Вінницька. Ці регіони показали найгіршу фінансову спроможність. В першу чергу, через боргові показники і показники бюджетних надходжень.
Міста з найкращим фінансовим станом: Ужгород, Полтава, Одеса, Хмельницький, Рівне. З найгіршим: Харків, Київ, Луцьк, Черкаси, Чернігів.