Державний борг України в цьому році досяг 67 млрд. дол. За кредитні кошти проводять реформи, зміцнюють національну валюту, поповнюють бюджет і стабілізують платіжний баланс. Вже зараз на кожного українця припадає майже 39 тис. грн боргу.
Україна отримала кредити від Міжнародного Валютного Фонду (МВФ), Світового банку, Європейського союзу, Європейського банку реконструкції та розвитку, США, Німеччини та ін.
До слова, згідно з даними головного фінансового документа країни, в 2016-му доходи України складуть 595,1 млрд грн, а витрати - 667,7 млрд грн. Різницю планують покрити за рахунок зовнішніх запозичень і приватизації. Всього за два роки Україна отримала від міжнародних кредиторів понад 600 млрд грн, фактично - ще один річний бюджет.
Зовнішній державний борг України складається з гарантованого боргу (боргові зобов'язання українських підприємств, виконання яких забезпечено державними гарантіями), і державних запозичень, які здійснюються безпосередньо урядом для фінансування дефіциту бюджету. На обслуговування зовнішнього долу (виплата відсотків і тіла кредиту), за даними Мінфіну, в 2016-му витратять 1,277 млрд дол. Також в цьому році погасять кредити на 574 млн 476 тис. дол.
Чим більше кредитів, тим складніше їх обслуговувати, пояснює екс-міністр економіки Віктор Суслов. При цьому економіст відзначає, що відмовитися від кредитів Україна не може.
«Україна безперервно отримує нові кредити, в тому числі і від МВФ. При складній економічній ситуації, звичайно, ми змушені жити в борг і просити нові і нові кредити», - впевнений Суслов.
Щоб відмовитися від активного запозичення, за словами екс-міністра економіки, необхідно залучати іноземні інвестиції і розвивати економіку. Вже зараз, як відзначають експерти, Україні складно обслуговувати свій зовнішній борг.
«Зараз ми вже перевищили давно 60%. Це показує, що Україні складно обслуговувати свої зовнішні борги. І виходить, що все складніше і складніше Україна обслуговує свої борги. Треба, щоб в ідеальному варіанті показник держборгу від ВВП повернувся на рівень нижче 60%», - вважає президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.
Джерело @ eizvestia