Кількість релокованих підприємств нині доходить до 400, і вже близько половини з них працює. Про це в ефірі єдиного телемарафону повідомила виконувачка обов'язків голови Фонду держмайна Ольга Батова. За її словами, загалом Мінекономіки разом з ВЦА опрацювали 1,5 тисячі заявок.
“Найперше обрали ті регіони, які на сьогодні є найбезпечнішими — захід України. Але те підприємство, яке хоче релокуватися, має право вказати ту область, куди воно хотіло, і вже кожна ВЦА і Мінекономіки дивиться на те, чи можливо цю заявку виконати саме за бажанням цього підприємства, яке релокується”, — сказала посадовиця.
Вона пояснила, що є Гугл-форма, яку підприємство може заповнити. Ця інформація спочатку потрапляє до Мінекономіки, яке опрацьовує цю заявку і передає до тих регіонів, які вказані цим підприємством. Потім долучаються ВЦА, які вже на місці співпрацюють із бізнесом. Шукають локації згідно із цими заявками.
“І по площі, і по розташуванню, необхідності електроенергії… Коли є такий збіг, що є таке місце і приміщення, яке співпадає з заявкою, то вже включаються “Укрзалізниця”, “Укрпошта” та інші перевізники, які вже надають послугу з перевезення. Його держава повністю оплачує за свій рахунок”, — розповіла Батова.
Здебільшого, за її словами, ті підприємства, які релокуються, намагаються забрати весь персонал, який у них є з сім’ями. Також є досвід релокаціі не тільки бізнесу, а й тварин, зазначила посадовиця.
“У Рівненській області є іподром у державній власності, на якому релокують людей разом із сім’ями, з власниками. І там уже допомагають, у тому числі ОТГ облаштовує людей. Також вже релоковані будуть набирати людей на роботу на місці”, — сказала Батова.
Джерело @ Суспільне