Перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко в ефірі Єдиних новин роз’яснила щодо оновлення порядку виплат із безробіття та про державну політику у сфері зайнятості.
– Станом на 27 червня у Державній службі зайнятості зареєстровано 320 тисяч безробітних. Якщо ми дивимося з початку року, то статус безробітних отримали 355 тисяч осіб, з початку військових дій – 242 тисячі осіб, з яких 28 тисяч – це внутрішньо переміщені особи, – говорить Свириденко.
Зміни порядку виплат із безробіття полягають в тому, що люди, зареєстровані у Держслужбі зайнятості, які перебувають за кордоном більше 30 днів, отримують виплату із безробіття лише протягом 30 днів.
– Після того, як людина вже не повернулася, а вирішила для себе певний час перебувати за кордоном, така виплата із безробіття припиняється, – сказала Свириденко.
Вона пояснила, що це пов’язано з тим, що головна функція центру зайнятості – не виплатна, а функція пошуку роботи.
– Якщо людина перебуває за кордоном, то з великою ймовірністю вона шукає там роботу. Тому, звичайно, по поверненні вона буде поставлена на облік за бажання. Ми знову зможемо відновити функцію пошуку роботи і надати їй вакансії, які є в базі даних центру зайнятості, – сказала Свириденко.
За словами Свириденко, людині може бути запропонована робота, з огляду на досвід та освіту. Другий варіант роботи – це суспільно корисні або громадські роботи.
– Їх не треба сприймати як громадські роботи в класичному розумінні. Це перелік робіт, який буде визначатися військово-цивільними адміністраціями. Якщо подивитися на виплату по безробіттю, в середньому це 4870 грн. А ми кажемо, що громадські роботи мають коштувати щонайменше 6500 грн для людини. Тому це альтернатива для тих, хто дійсно хоче працювати, – акцентувала Свириденко.
Вона додала, що також реалізовується програма для внутрішньо переміщених осіб, які вимушені були залишити фронтові та прифронтові регіони країни і переїхати у більш безпечні місця.
– Держава для таких людей компенсує заробітну плату в розмірі 6500 грн протягом двох місяців. Також є активна програма зайнятості, яка полягає в компенсації єдиного соціального внеску для працівників, з якими роботодавець заключив контракт не менше ніж на два роки. Тобто, основна ціль – це максимальне розширення програм зайнятості, – наголосила Свириденко.
Джерело @ Факти