В Україні роботодавці отримуватимуть компенсацію частини витрат на оплату праці або єдиного соціального внеску (ЄСВ) за сприяння працевлаштуванню, серед інших, довгострокових безробітних. Відповідний закон №6067 ухвалили у Верховній Раді.
Документ впроваджує "стимулювання для роботодавців за допомогою компенсації ЄСВ або частини заробітної плати з Фонду з безробіття за працевлаштування" низки категорій осіб. Зокрема:
- молоді (наприклад, перше робоче місце);
- учасників бойових дій;
- самотніх батьків, батьків з інвалідністю;
- осіб за 5 років до досягнення пенсійного віку;
- осіб з інвалідністю;
- довгострокових безробітних та інших вразливих категорій громадян.
Крім того, законом передбачено новації, які дозволяють удосконалити роботу служби зайнятості. А також:
- створити нові робочі місця;
- забезпечити зменшення безробіття.
Зі свого боку, глава партії "Слуга народу" Олена Шуляк розповіла, яка компенсація за яку категорію осіб буде призначатись. Так:
- роботодавець, який працевлаштує людину, "зареєстровану безробітною понад 6 місяців", отримуватиме від держави компенсацію ЄСВ протягом року;
- за працевлаштування осіб інших вищезгаданих категорій "держава компенсуватиме роботодавцю половину витрат на оплату праці".
Водночас у серпні в Україні налічувалося 278 тис. зареєстрованих безробітних. Що є найнижчим показником за час розв'язаної Росією війни. При цьому безробітних чоловіків в Україні набагато менше, ніж жінок – їх лише 36%. Найменший рівень безробіття – у Чернівецькій області, найбільший – у Дніпропетровській.
Крім Чернівецької, рівень безробіття в якій складає 3,9%, до топу областей із найнижчим її показником входять й інші регіони заходу країни. Зокрема:
- Закарпатська та Тернопільська – 5,8%;
- Волинська 6,5%.
Найгірша ситуація, очікувано, в областях, де ведуться/близьких до активних воєнних дій. Крім Дніпропетровської (22,2%), йдеться про:
- Харківську – 20,5%;
- Запорізьку – 17,8%.
"Це офіційна статистика. Не надто показова, на мою думку, але тенденцію точно можна побачити", – підсумував ці дані народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк, під "не надто показовою" маючи на увазі, очевидно, що ці дані не враховують незареєстрованих безробітних українців.
Джерело @ Обозреватель