Глобальний бізнес та міжнародні фінансові інституції почали розглядати Україну та можливості в Україні для інвестицій.
Про це заявив заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма під час Загальних зборів Європейської Бізнес Асоціації.
«Такі інституції як JP Morgan, Citibank, Goldman Sachs інтенсивно слідкують за розвитком подій в Україні і бачать, що дійсно існують перспективи розвитку», — сказав він.
Зараз розробляється стратегія, яка буде запропонована всім європейським компаніям, вона стосується всіх можливостей, де можна буде інвестувати і розширити бізнес, додав Шурма.
За його словами, перша з них стосується зеленої енергії. Раніше головним постачальником енергоносіїв (газ, нафта, вугілля) була РФ, але надалі цього вже не буде.
«Україна може стати хорошим партнером для Європи для розвитку зеленої енергії. У нас є достатньо землі, достатньо ресурсів, сонячних та вітрових, щоб надати їх Європі», — сказав заступник голови ОП.
Він назвав цей напрямок найбільш перспективним для бізнес-можливостей.
Другий напрямок для інвестицій — виробництво. «Традиційно Китай був основним постачальником для європейського бізнесу, зараз, коли політична ситуація змінилася (і в Китаї так само) … Україна може запропонувати Європі те саме, що пропонував Китай протягом 30 років», — сказав Шурма.
Він запропонував перетворити Україну на базу виробництва для Європи. Серед головних переваг він назвав зручне логістичне плече (доставки з України тривають 2−3 доби, тоді як з Китаю — 30−40 діб) та наявність недорогої кваліфікованої робочої сили.
Крім того, Шурма наголосив, що оскільки сотні західних компаній залишили ринок РФ («мали сотні фабрик»), вони могли б перенести своє виробництво до Україні. Тим більше, що, за словами Шурми, український ринок не набагато менший за російський.
Третій напрямок — продовольчий: виробництво соняшника, кукурудзи, зернових культур. Він також закликав інвестувати у виробництво м’яса, олії, молочних продуктів.
Четверта можливість — IT-сектор. «Українські IT-інженери — одні з найбільш кваліфікованих у світі», — наголосив Шурма.
«Ми хочемо бути не лише аутсорсинговою частиною європейських компаній, але розробляти і продукти в IT-сфері, — пояснив він. — Тут є величезні можливості для венчурних капіталів і ви повинні розуміти, що такі стартапи в Україні будуть розвиватися в геометричній прогресії».
Шурма закликав європейський бізнес розглядати всі ці можливості вже зараз, адже для старту проектів потрібно «щонайменше 6−9 місяців підготовчого процесу».
Джерело @ НВ Бізнес