Державне агентство лісових ресурсів України за 2022 рік відкрило насіннєво-селекційний комплекс у Житомирській області та розширило лінію виробництва сіянців із закритою кореневою системою на заводі у Хмельницькій області, незабаром запрацюють іще чотири аналогічні комплекси у Кіровоградській, Волинській, Івано-Франківській та Закарпатській областях.
Як повідомляється на фейсбук-сторінці голови відомства Юрія Болоховця в середу, наступного року планується відкриття лісонасіннєвих заводів у Київській, Чернігівській та Сумській областях, а також розширення комплексу, що вже функціонує, в Тернопільській області.
Він також зазначив, що вирощування на лісонасіннєвих комплексах сіянців дерев із закритою кореневою системою показує свою ефективність через їх хорошу приживаність, вони швидше розвиваються, а для лісгоспів значно збільшуються терміни, коли можна виконувати їхню висадку.
"Під час війни лісівники продовжують реалізацію програми президента "Зелена країна". З початку програми висаджено 240 мільйонів дерев. Ліс відновлюється на території згарищ, на суцільних зрубах. Також створюються нові ліси: протягом року – майже 2 тисячі гектарів", – наголосив Болоховець у повідомленні.
За його даними, остання інформація щодо українських лісів датується 2010 роком і не враховує всіх територій, вкритих лісовою рослинністю. Минулого року Держлісагентство ініціювало роботу з дешифрування космічних знімків із метою створення актуальної карти лісів України. На сьогодні згенеровано "маски" лісів майже для всієї території країни, за винятком Луганської, Донецької, Запорізької областей та Криму.
Як повідомлялося, Держлісагентство у вересні цього року відкрило на базі Гладковицького лісництва ДП "Овруцьке спеціалізоване лісове господарство" (Житомирська обл.) насіннєво-селекційний завод із щорічною продуктивністю до 5 млн сіянців хвойних дерев із закритою кореневою системою.
Новий завод має підрозділ із переробки та зберігання лісонасіннєвої сировини, оснащений шишкосушаркою, що дає змогу готувати високоякісне насіння практично без використання ручної праці. Крім того, побудований на підприємстві склад посівного матеріалу ємністю до 1,7 млн сіянців забезпечуватиме тривалий час зберігання підготовленого насіння без втрати ним характеристик схожості.
Джерело @ https://itta.info/