Кабмін відніс ЦВК та проведення виборів до секторів критичної інфраструктури, а також надав право МКІП формувати перелік критичних об’єктів у сфері ЗМІ.
Кабмін додав певні сектори до критичної інфраструктури. Нагадаємо, що відповідно до закону об’єкти критичної інфраструктури – це об’єкти, які є важливими для економіки, національної безпеки та оборони, порушення функціонування яких може завдати шкоди життєво важливим національним інтересам.
Так, як писала «Судово-юридична газета», 16 грудня Уряд постановою №1384 додав сектор Правосуддя. Таким чином, після прийняття цієї постанови ДСА разом з Держспецзв'язку необхідно визначити категорії критичної інфраструктури, до яких слід віднести суди. Надалі за поданням Держспецзв'язку відповідний перелік затвердить Уряд. Втім, вочевидь, не всі суди потраплять до об’єктів критичної інфраструктури.
Однак це не єдине доповнення до постанови від 9 жовтня 2020 р. №1109.
Так, Кабмін вирішив віднести до критичних секторів також «Вибори та референдуми», «Інформаційні послуги», «Державна влада та місцеве самоврядування», «Наукові дослідження та розробки», «Тримання під вартою» тощо.
Зокрема підсектором інформпослуг є засоби масової інформації, що включає послуги у сфері телебачення та радіомовлення і у інформаційній та видавничій сферах. Секторальним органом, який визначить об’єкти, тобто, ЗМІ, які зможуть стати об’єктами критичної інфраструктури, буде Міністерство культури та інформполітики Олександра Ткаченка.
Також критичною сферою в умовах війни визначили вибори, а саме підготовку та проведення виборів та референдумів, а за перелік об’єктів буде відповідати Центральна виборча комісія.
Міністерству освіти дали право визначити об’єкти дослідницької інфраструктури наукових установ та закладів вищої освіти, наукової діяльності, надання послуг з використання наукового обладнання (у тому числі інструментів, приладів, інвентарю).
Мінюст визначить критичні об’єкти у сфері тримання засуджених та осіб, взятих під варту, в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби.
Крім того, Кабмін додав досить широкий сектор «Державна влада та місцеве самоврядування». Послуги «виконання функцій держави і виконання функцій місцевого самоврядування». Відповідальним органом щодо визначення об’єктів буде саме Держспецзв’язку.
Зазначимо, що було оновлено і Порядок віднесення об’єктів до критичної інфраструктури.
Так, секторальні органи у сфері захисту критичної інфраструктури (тобто, ЦВК, МКІП, МОН, Мінюст, Держспецзв’язку тощо), використовуючи перелік секторів критичної інфраструктури, мають ідентифікувати об’єкти критичної інфраструктури своїх секторів (підсекторів) критичної інфраструктури.
Далі вони разом із оператором критичної інфраструктури здійснюють категоризацію об’єктів критичної інфраструктури своїх секторів (підсекторів) критичної інфраструктури відповідно до Методики категоризації об’єктів критичної інфраструктури, затвердженої постановою КМУ від 9 жовтня 2020 р. № 1109 «Деякі питання об’єктів критичної інфраструктури», подають інформацію до реєстру об’єктів критичної інфраструктури.
Потім, секторальні органи подають Держспецзв’язку переліки об’єктів критичної інфраструктури для формування зведеного переліку об’єктів критичної інфраструктури, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
Держспецзв’язку має право витребувати документи, на підставі яких було прийнято рішення щодо категоризації об’єктів критичної інфраструктури. У разі невідповідності наданих документів законодавству у сфері захисту критичної інфраструктури воно здійснює формування зведеного переліку об’єктів критичної інфраструктури без урахування таких об’єктів.
Держспецзв’язку може ініціювати здійснення повторної категоризації секторальним органом об’єкта критичної інфраструктури.
Отже, Держспецзв’язку, буде подавати сам собі переліки об’єктів критичної інфраструктури у секторі «Державна влада та місцеве самоврядування».
Джерело @ Судово-юридична газета