На початку січня 2023 року набрала чинності постанова №10 від 3 січня 2023 року Кабінету Міністрів України про надання компенсації витрат ініціаторам створення промислових або індустріальних парків на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж. В умовах постійних російських атак на українську енергоінфраструктуру та обмеженої можливості роботи бізнесу, така ініціатива видається привабливою. Що конкретно передбачає постанова та яка буде компенсанція індустріальним паркам, розповіла Mind керівник практики корпоративного управління Nota Group Ганна Жакот.
Що передбачає документ?
Порядок покликаний зменшити фінансове навантаження ініціаторам створення індустріальних (промислових) парків шляхом компенсації понесених ними витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж, а саме:
- системи передачі або систем розподілу електричної енергії (крім приєднання до електричних мереж малих систем розподілу);
- загальної мережі залізниць;
- мереж газо-, тепло-, водопостачання та водовідведення, розташованих за межами території індустріального парку;
- інфраструктури електронних комунікаційних мереж, розташованої за межами території індустріального парку.
Компенсація може скласти 100% вартості витрат
Суттєвою перевагою такої пільги є сума компенсації, що може сягати 100% вартості витрат на підключення та приєднання, але без урахування ПДВ.
Сама компенсація здійснюватиметься за рахунок коштів місцевого бюджету або за рахунок інших джерел у межах видатків, передбачених у законі про Державний бюджет України на відповідний рік.
Тож у разі, якщо заявлені обсяги компенсації перевищують загальний обсяг видатків державного бюджету на надання компенсації у відповідному бюджетному періоді, фактична сума компенсації буде зменшена.
Умови отримання компенсації
Скористатися компенсацією заявники можуть лише один раз за умови наявності фактично здійснених та підтверджених витрат.
Для того щоб подати заяву на компенсацію, суб’єкт господарювання має:
- звернутись до Мінекономіки не пізніше 10 квітня року, в якому очікується отримання компенсації з відповідним документом встановленого зразка;
- із копіями договорів на виконання робіт і надання послуг заявникові з підключення або приєднання до інженерно-транспортних мереж та додатків до них;
- разом з інформацією про право власності або користування земельними ділянками в межах відповідного індустріального парку.
Повний перелік необхідних для подання документів міститься у постанові.
Хто і скільки отримає, вирішить Мінекономіки
Фактичний розмір призначеної компенсації буде визначений уповноваженою комісією до 20 листопада року, в якому передбачається отримання компенсації, після чого Мінекономіки протягом 5 робочих днів ухвалюватиме рішення про надання нарахованої компенсації.
Рішення про відмову в наданні компенсації заявнику не обмежує його в поданні заяви в майбутньому, проте важливо, що компенсації підлягають витрати, здійснені не більше ніж за 36 місяців до моменту подання заяви.
У цілому така постанова є логічним продовженням пільг та послаблень, що встановлюються останнім час урядом для ініціаторів створення індустріальних парків в Україні. Відтак ця галузь набуває ще більшої підтримки та розвитку.
Джерело @ mind.ua