Світові ціни на продовольство знизилися в липні після зростання протягом п'яти місяців завдяки падінню цін на зерно і олію, яке компенсувало зростання цін на молочну продукцію, м'ясо та цукор.
Індекс продовольчих цін ФАО (продовольча і сільськогосподарська організація ООН) в липні 2016 року знизився на 0,8% в порівнянні з червнем і на 1,4% в порівнянні з липнем 2015 року, говориться в повідомленні ФАО.
Ціни на зернові в липні впали на 5,6% в порівнянні з попереднім місяцем і на 11% в порівнянні з торішнім показником. Найбільш різке падіння продемонстрували ціни на кукурудзу, оскільки в основних регіонах її виробництва в США погодні умови виявилися сприятливішими прогнозованих.
Ціни на пшеницю також знижувалися, головним чином, через наявність значних запасів в світі, а також у зв'язку з очікуваним значним обсягом її експорту з причорноморського регіону.
Ціни на рис при цьому дещо підвищилися на тлі зменшення запасів.
Індекс цін на рослинні олії ФАО в липні знизився на 2,8% в порівнянні з червнем, головним чином, через падіння цін на пальмову олію до мінімальних значень за останні п'ять місяців: регулярні опади сприятливо відбилися на обсягах виробництва в Південно-Східній Азії , а імпортний попит так і залишився на невисокому рівні.
Також знизилися світові ціни на соєве, соняшникове і рапсове масла через зростання пропозиції вище очікувань.
Ціни на молочну продукцію в липні виросли на 3,2% в порівнянні з червнем, при цьому значення індексу залишається на вкрай низькому рівні в порівнянні з попередніми роками.
Також збільшилися ціни на м'ясо - на 1,3% в порівнянні з червнем. У лідерах зростання опинилися ціни на свинину, пропозиція якої обмежена, що пов'язано з дефіцитом свиней на забій в ЄС і зниженням їх забійної ваги. При цьому міжнародний попит на м'ясо залишається високим, чому сприяє збільшення закупівель з боку Китаю і збереження попиту з боку ряду інших країн Азії.
Ціни на цукор в липні виросли на 1% в порівнянні з попереднім місяцем. Світові ціни на цукор в значній мірі залежать від змін курсу бразильського реала. Зміцнення реала веде до зростання цін на цукор: експорт з Бразилії скорочується, оскільки виробники вважають за краще переробляти цукрову тростину в етанол для продажу на внутрішньому ринку. У липні курс реала до долара США виріс на 4% в порівнянні з червневим показником.
Джерело @ За матеріалами ua-ekonomist