З 1 грудня скасовується необхідність верифікації експортерів та необхідність отримання ліцензій на експорт у випадку, якщо така верифікація не пройдена.
Про це повідомив керуючий партнер Kosovan Legal Group Анатолій в, пише Latifundist.com.
Таким чином, не матиме значення, коли зареєстрований експортер платником податків та чи здійснював він раніше операції щодо експорту зернових.
Проте, варто звернути увагу: новоствореним компаніям, які одразу здійснюють експорт великих партій товару, податкова, виходячи з практики, зупинить реєстрацію податкової накладної з наслідками, описаними нижче. Додатково вже не матиме значення, чи наявне у експортера порушення щодо повернення валютної виручки і чи погашений відповідний податковий борг. Значення для процедур експорту матиме виключно сума неповерненої валютної виручки, що також описано далі.
Також із зазначеної дати право на експорт відповідної групи товарів матимуть виключно платники ПДВ.
До дати подання митної декларації доведеться реєструвати податкову накладну на відповідний об’єм. Однак ставка ПДВ, яка повинна зазначатись в такій податковій накладній буде залежати від того, до якої категорії відноситься експортер.
Таких категорій є 2 і відрізняються вони за часткою своєчасно не отриманої валютної виручки.
Так до першої категорії будуть відноситись компанії, у яких за останні 12 місяців частка неотриманої валютної виручки буде складати не більше 20% від загальної вартості експортованого товару, за яким спливли строки повернення валютної виручки. Тобто такий розрахунок буде робитись не від вартості всього товару, який експортований на певний момент. Він розраховуватиметься саме від його вартості, за який вже сплив строк на повернення валютної виручки. Списки компаній з цієї категорії будуть оновлюватись щомісячно станом на 1-ше число.
До другої ж категорії будуть вноситись компанії, у яких відповідний відсоток складає більше 20%.
Джерело @ AgroTimes