Світовій економіці загрожує третя фаза кризи, яка почалася в США в 2007 році. Про це йдеться в щорічній доповіді Конференції ООН з торгівлі і розвитку (UNCTAD).
У доповіді вказано, що в 2016 році зростання світової економіки вперше знизиться з 2012 року до 2,3%. А до третьої фази економічної кризи може призвести фінансова та економічна нестабільність у країнах, що розвиваються.
“Зараз є реальна небезпека вступу в третю фазу фінансової кризи, яка почалася на житловому ринку США в кінці 2007 року і потім перекинулася на ринок суверенних боргів єврозони”, – йдеться в доповіді.
UNCTAD нагадує, що після кризи 2009 року в країни, що розвиваються, відбувся великий приплив фінансового капіталу і дешевих кредитів, котрий підігрівався програмами кількісного пом’якшення в розвинених економіках.
Однак на сьогодні закредитованість корпоративного сектора в економіках подає “тривожні сигнали”, адже обсяг корпоративного боргу перед банками у цій групі країн становить вже 25 трлн доларів, або 104% їх сумарного ВВП.
Водночас низка компаній на ринках, що розвиваються, почали “імітувати” поведінку компаній з країн з розвиненою економікою в напрямку прибутку на винагороду акціонерів (зворотний викуп акцій, дивіденди), а не на інвестиції у виробничі потужності.
У доповіді також зазначено, що після економічної кризи 2008-2009 років країни, що розвиваються, не змогли відновити колишні темпи економічного зростання. UNCTAD допускає, що Росія, Бразилія і ПАР можуть зіткнутися з дефляційною спіраллю.
Джерело @ За матеріалами РБК