Верховна Рада прийняла закон про створення Фінансової поліції та Єдиного реєстру податку на додану вартість. За ухвалення законопроекту №5368 в цілому проголосували 240 депутатів.
На засіданні профільного комітету норму про передачу бази даних від Фіскальної служби Міністерству фінансів було виключено.
Однак передбачається аудит цих баз даних до 1 липня наступного року.
8 грудня даний законопроект був прийнятий в першому читанні.
Раніше прийнятими в першому читанні змінами до Податкового кодексу передбачалася ліквідація податкової міліції та створення замість неї Фінансової поліції (служби фінансових розслідувань).
У частині трансфертного ціноутворення документом пропонується запровадити механізм встановлення біржової ціни на підставі форвардного або ф’ючерсного контракту.
Також передбачено штрафні санкції за несвоєчасне подання звіту про контрольовані операції та документації з трансфертного ціноутворення.
Разом з тим законопроект пропонує зменшити мінімально допустимі терміни амортизації основних засобів (машин та устаткування) до 2 років.
Ініціатор проекту закону пропонує ввести податкові канікули до 31 грудня 2021 року (з нульовою ставкою податку на прибуток) для підприємств, створених після 1 січня 2017 року, або діючих, в яких за три попередні роки річний дохід не перевищував 3 млн гривень.
Зміни в частині податку на додану вартість передбачають введення єдиного публічного реєстру заяв на бюджетне відшкодування ПДВ (замість двох), при цьому гроші відшкодовуватимуться в автоматичному режимі.
Збільшується термін реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до них у єдиному реєстрі (до 365 календарних днів), встановлюється штраф за відсутність такої реєстрації (50% суми податку) та за порушення її термінів.
Згідно з документом, будуть поширені обов’язковий реквізит коду товару згідно з УКТ ЗЕД, який відображається в податковій накладній, на всі товари без винятку, а також обов’язковий реквізит для послуг згідно з Держкласифікатором.
Автори законопроекту пропонують не включати в суми, що обкладаються ПДФО, кошти, сплачені на користь вітчизняного вищого та професійно-технічного навчального закладу на здобуття освіти, підготовку або перепідготовку фізособи, яка не перевищує трикратного розміру мінімальної зарплати.
Також пропонується скасувати обмеження суми, сплаченої за освіту, яку дозволено включати до податкової знижки платника ПДФО.
В частині плати за землю законодавець пропонує встановити норму, за якою мінімальний розмір орендної плати за землю державної або комунальної власності не буде нижче розміру земельного податку.
Джерело @ За матеріалами finance.ua