Начальник управління факторингу і векселів Укрсоцбанку Наталія Тиховська на круглому столі «Акредитиви, банківські гарантії та інші негрошові інструменти фінансування бізнесу» висловила прохання до НБУ щодо інформації, яка буде вноситись в кредитні реєстри.
«Для розвитку ринку документарних операцій потрібно, щоб Нацбанк включав інформацію про них в кредитний реєстр, який буде формуватися в найближчим часом. Ми просимо, щоб реєстр використовувався не тільки для класичних кредитів. Якщо клієнт не заплатив за векселем, у нього були проблеми з виконанням умов акредитиву або факторингу, то вся ця інформація повинна потрапляти в кредитний реєстр».
«Загальний реєстр для документарних операцій та кредитів буде підмогою для просування торгового фінансування. Дефолти по гарантіях та акредитивах зараз не перевищують 1%. Водночас частка прострочених кредитів – понад 50%. Документарні операції дозволяють банкам в рази знизити свої ризики: такі операції вимагають певного рівня дисципліни, тому банки контролюють їх на багатьох етапах і забезпечують їх виконання», – говорить директор департаменту кореспондентських відносин і структурного фінансування Креді Агріколь Банку Владислав Бережний.
Зараз вартість документарного фінансування в два-три рази нижча, ніж вартість класичного кредиту. «Коли банк надає безресурсне фінансування, він закладає у вартість 3-5% кредитної маржі, але не закладає вартість гривні, яку залучає з ринку. В результаті клієнт замість кредиту під 15% отримує авальований вексель під 3-5%», – пояснює Владислав Бережний. Якщо клієнт хоче розрахуватися з іноземним постачальником, він може взяти валютний кредит під 6-8%, а може – акредитив під 3%. «За кордоном його можна дисконтувати під 1-2%. В результаті вартість фінансування знижується», – зазначає Владислав Бережний.
Джерело @ За матеріалами Finance.ua