Ірландська авіакомпанія Ryanair покидає український ринок. Причиною такого рішення стало недотримання раніше досягнутої угоди із міністерством інфраструктури України, посадовцями аеропорту "Бориспіль" та чинним директором Павлом Рябікіним. Про це йдеться у заяві прес-служби авіакомпанії.
"Ми скасували запланований прихід до України після невиконання київським аеропортом угоди, яку підписали у березні цього року із Міністерством інфраструктури, посадовими особами аеропорту та чинним генеральним директором аеропорту паном Рябікіним", - заявили у Ryanair.
В авіакомпанії зазначили, що аеропорт "Бориспіль" захищав авіакомпанії з високими тарифами, у тому числі "Міжнародні авіалінії України", і позбавив українських пасажирів доступу до дешевих авіаперельотів.
"Як наслідок, Ryanair не має іншого вибору, окрім скасування чотирьох нових маршрутів Києва та семи нових львівських маршрутів, що призведе до втрати понад 500 000 пасажирів та 400 робочих місць", - уточнили у компанії.
На сайті також повідомили, що Ryanair перепрошує у клієнтів, які вже забронювали рейси. В компанії також обіцяють відшкодувати кошти за придбані білети.
Про цей крок Ryanair говорив у понеділок міністр інфраструктури Володимир Омелян. Він повідомляв про конфлікт довкола аеропорту "Бориспіль" і Ryanair, які не могли дійти згоди про умови роботи.
За його словами, керівництво аеропорту затягувало переговори з авіаперевізником.
Раніше гендиректор аеропорту "Бориспіль" Павло Рябікін заявив, що аеропорту, як державному підприємству, контракт з Ryanair не вигідний і заявив про політичний тиск.
"Почитав багато відгуків по ситуації з Райаном, питання до тих, хто схиляється до теорії змови Бориспіль-МАУ-Коломойський. А що власне сталося в "Жулянах"? Увімкніть логіку! Два місяці переговорів і той же результат! Там не було нікого з учасників "змови"!", - написав пан Рябікін у Facebook.
Нагадаємо, навесні 2017 року Ryanair оголосила про початок роботи в Україні. Україна стала 34-ою країною, куди мав літати перевізник.
Ryanair мав літати з Києва у Лондон, Манчестер, Стокгольм і Ейндговен. А рейси зі Львова мали бути до Ейндговена, Лондона, Берліна, Вроцлава, Меммінгена, Кракова та Будапешта.