Два тижні тому «було анонсовано поїздку міністра фінансів Олександра Данилюка в Вашингтон. Ключовою метою переговорів було вмовити МВФ дати добро на тимчасову заморозку тарифів на газ. За інформацією агентства «Українські новини», Фонд «категорично відмовився змінювати раніше погоджені з урядом умови визначення ціни газу для населення на опалювальний сезон 2017-2018 років, який повинен привести до її підвищення на 17,6%». У цьому формулюванні міститься відповідь, що піде за відмовою МВФ, — підвищення комунальних послуг для українців, йдеться в матеріалі видання "Вести"
ПІДВИЩЕННЯ ГАЗУ НА 17,6%: СКІЛЬКИ ЦЕ В ГРИВНЯХ
За розрахунками «Нафтогазу», ціна на газ повинна підвищиться на 1117 гривень за одну тисячу кубічних метрів. Українська родина в середньому використовує три тисячі кубометрів за опалювальний сезон.
Тобто можна говорити про плюс 3351 гривень за шість місяців або додаткових 558 гривень до щомісячної оплати.
ЧОМУ ВЛАДА лобіює заморозку ЦІНИ НА ГАЗ
Тривалої заморозки ціни на газ бути не могло — максимум до 1 січня 2018 року. У проекті бюджету на наступний рік вже закладено можливе підвищення тарифів на ЖКГ. А не підвищення загрожувало б колосальним невиконанням дохідної частини кошторису.
Данилюк: у МВФ немає формули розрахунку газових тарифів
Тимчасове збереження нинішньої вартості лобіювалося з однією метою. Починаючи з цього опалювального сезону кількість домогосподарств, які отримають субсидію, скоротиться на 2-2,5 мільйонів.
Якщо додати до цього збільшення ціни, то відсоток оплати для житлово-комунального господарства знизиться до критичного. Разом з тим, напруга в суспільстві і так донезмоги висока. Тому влада хотіла хоча б трохи зменшити накал, чого можна було б в якомусь вигляді досягти шляхом заморозки тарифів на газ.
КОЛИ ПОДОРОЖЧАЄ ГАЗ
Згідно з постановою Кабінету міністрів №187 від 22 березня 2017 року, нову (підвищену) ціну на газ повинні були опублікувати 1 липня.
Міністерство економічного розвитку цього не зробило. Однак НАК «Нафтогаз України» не міг тягнути і не укладати договори з виробниками тепла.
В результаті договори були підписані, але в графі «вартість газу» була вказана стара (нинішня) ціна газу. Правда, додатково в документах при цьому було зафіксувало: «У разі визначення урядом іншої ціни, прийняти нову як обов’язкову».
Це означає, що незабаром Кабмін зобов’язаний буде визначити нову ціну. І велика ймовірність, що вже в листопаді українці отримають більш «важкі» платіжки.