Американський журнал Forbes представив новий 12-тий рейтинг найкращих країн світу для ведення бізнесу. Цьогоріч перше місце в списку зайняла Великобританія.
Всього до списку потрапило 153 країн світу, які були ранжовані за 15-ма основними критеріями: інновації, податки, корупція, інфраструктура, розмір ринку, політичні ризики, якість життя, робоча сила, бюрократія, захищеність інвесторів.
Очолює рейтинг Великобританія, незважаючи на очікуваний (в березні 2019 року- прим) вихід країни з Євросоюзу. Країна вперше зайняла перше місце (в минулому році Британія була тільки п'ятою). Forbes відзначає, що головним плюсом Великобританії є Лондон. На думку видання, британська столиця - один з трьох світових центрів фінансових послуг у світі.
Друге місце третій рік поспіль займає Нова Зеландія. Forbes вважає, що за останні чотири роки країна перетворилася з аграрної економіки в промислово розвинений вільний ринок, який показав в цьому році зростання ВВП на 3,6%.
Україна в оновленому рейтингу посіла 80 сходинку, втративши 6 позицій порівняно з минулорічним рейтингом. Що цікаво, сусідами України по таблиці є африканська Руанда (79 місце) та Аргентина (81 місце). Серед колишніх країн Радянського Союзу найвище в списку розмістилися балтійські держави: Естонія (27-я), Литва (30) і Латвія (36). Росія в рейтингу кращих країн для ведення бізнесу зайняла 58-ме місце, Казахстан в списку 65-й, а Білорусь до рейтингу не потрапила.
Трійка кращих країн для ведення бізнесу на кожному континенті виглядає наступним чином:
- Європа (Великобританія, Нідерланди та Швеція),
- Азія (Гонконг, Сінгапур і Тайвань),
- Північна і Центральна Америка (Канада, США і Коста-Ріка),
- Південна Америка (Чилі, Уругвай і Перу),
- Африка (Маврикій, ПАР і Марокко).
Топ-20 кращих країн для ведення бізнесу за версією Forbes:
- Великобританія,
- Нова Зеландія,
- Нідерланди,
- Швеція,
- Канада,
- Гонконг,
- Данія,
- Ірландія,
- Сингапур,
- Швейцарія,
- Австралія,
- США,
- Німеччина,
- Фінляндія,
- Норвегія,
- Тайвань,
- Бельгія,
- Австрія,
- Пд. Корея,
- Іспанія