Верховна рада прийняла закон про приватизацію держмайна №7066. Рішення було прийняте за засіданні Верховної ради 18 січня. "За" проголосувало 266 депутатів, передає Економічна правда.
Верховна рада прийняла закон про приватизацію держмайна №7066.
Рішення було прийняте за засіданні Верховної ради 18 січня.
"За" проголосувало 266 депутатів.
Прийняття цього законопректу повинно прискорити і покращити процес продажу державного майна, а також зробити його прозорим.
За словами голова Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики Андрія Іванчука, данний законопроект відповідає повністю всім європейським стандартам, вводяться нові революційні підходи, які забезпечать прозорість приватизації в нашій країні.
Відтепер приватизація буде регулюватися одним законом замість семи за нинішнім законодавством.
Законопроект про приватизацію запроваджує два способи продажу - це аукціон і викуп об'єктів приватизації в тому разі, якщо на момент прийняття закону майно вже перебувало в оренді.
Також встановлюється 11 місяців підготовки для об'єктів великої приватизації і 5 місяців для малої.
Якщо вартість активів за останній рік перевищує 250 млн гривень - це великий об'єкт приватизації, який буде продаватися з залученням радника. Якщо менше - це мала приватизація, яка буде проходити виключно на електронних майданчиках.
Один з ключових моментів законопроекту - приватизація по англйіского праву. До 1 січня 2021 року покупці об'єктів приватизації мають право вимагати укласти всі правові угоди в рамках права Англії і Уельсу.
"Це питання має безпосередній вплив на національну економіку", - заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
За словами Гройсмана, державні підприємства на сьогодні - найбільший сектор корупції.
"Ми їх запускаємо, люди отримують роботу, Україна отримує конкурентний продукт. Або все залишаємо як є. А як є – неефективно", - зазначив Гройсман.
Прем’єр-міністр зазначив, що закон є абсолютно відкритим і дає змогу створити десятки тисяч робочих місць, створити умови для серйозного економічного зростання, що однозначно якісно позначиться на житті людей.