Виплати за державним боргом в 2019 році зменшують можливості державного бюджету для здійснення соціально-економічних витрат. Про це заявив глава Рахункової палати Валерій Пацкан, передає прес-служба відомства.
За його словами, Рахункова палата після експертизи проекту закону про держбюджет на 2019 рік затвердила і направила до Верховної Ради відповідні висновки і пропозиції.
"Понад 40% доходів державного бюджету необхідно сплатити на погашення та обслуговування державного боргу, що зменшує можливості бюджету для здійснення соціально-економічних витрат. А значить зменшуються можливості для підвищення пенсій, зарплат і соціальних виплат, а також для будівництва доріг, нових шкіл, лікарень , дитячих садів і взагалі розвитку інфраструктури" - заявив Пацкан.
Глава Рахункової палати зазначив, що в проекті бюджету на наступний рік не розподілено між місцевими бюджетами 13 субвенцій на загальну суму 7 млрд гривень.
Зокрема, на забезпечення якісної, сучасної і доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа", модернізацію і оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів, формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад.
Нагадаємо, Кабінет міністрів заклав у проект бюджету мінімальну заробітну плату на рівні 4,173 тисячі гривень, але це питання продовжує обговорюватися.