У вівторок 11 грудня відбувся виїзний прес-тур Закарпатського обласного центру зайнятості в м. Мукачево. Підсумкова прес-конференція, на якій обговорювались актуальні проблеми працевлаштування, відбулась на території ТОВ «Флекстронікс ТЗОВ».
В перс-заході під назвою «Живи і працюй в Україні!» взяли участь голова Обласного об'єднання організацій роботодавців "Закарпаття" Володимир Панов, директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич, генеральний директор ТОВ «Флекстронікс ТЗОВ» Матей Міклош та директор з управління персоналом підприємства Андрея Макеєва.
ТОВ «Флекстронікс ТЗОВ» – одне з ринкоутворюючих підприємств регіону, де працює понад 3000 робітників.
Представники компанії ознайомили журналістів з діяльністю підприємства, виробництвом, перспективами розвитку, потребою у кадрах та можливістю працевлаштування на вакантні посади.
Генеральний директор підприємства Матей Міклош розповів, як залучаються нові працівники, а також висловив думку, що криза «робочих рук» в області на сьогодні є значною.
Голова ОООРЗ Володимир Панов висловив переконання, що проблема масової імміграції прецездатного населення є однією з найбільш гострих проблем країни та регіону.
"Для того щоб зупинити віддтік людей з України в Центральну та Західну Європу нам потрібо змінити країну. І справа тут не тільки і не стільки в зарплаті , яку пропонують підприємства. Нам потрібно змінити життя, треба зробити його комфортним та зручним, треба мати віру в завтрашній день, віру в щасливе майбутнє наших дітей у цій країні. Це мега-програма, яку повинна реалізувати держава" - підкреслив Панов.
Проте, на думку керівника закарпатських роботодавців, присутність даної проблеми в суспільному "порядку денному" вже є позитивним явищем.
"Дуже позитивно що ми про це говоримо. Ми визнаємо наявність проблеми. Ми думаємо "що зробити для того щоб українець залишився в Україні?". Це означає що діагноз встановлено. Це означає що держава починає щось робити з цією величезною проблемою" - вважає Панов.
За словами голови ОООРЗ, вирішення проблеми варто розпочати з активної профорієнтаційної роботи.
"Що робити? Це простий рецепт, про який ми знаємо, але який ми закинули. Є прекрасне слово - профорієнтація. Тобто ми повинні дійти до кожного дитячого садка, кожної школи, кожного ПТУ та ВУзУ і переконати школярів та студентів, що в країни є майбутнє" - зазначив Панов.