25.02.2019 14:35
У Карпатах лісівники планують розвивати туризм за рахунок втілення в життя масштабних проектів відновлення історичних родзинок краю. Про це зазначив начальник Закарпатського ОУЛМГ Валерій Мурга.
Валерій Іванович розповідає, що туризм відіграє важливу роль в структурній перебудові економіки, також надає стимулюючу дію на розвиток пов’язаних з ним галузей, таких як транспорт, будівництво, зв’язок, сільське господарство, виробництво товарів народного споживання. Лісовий туризм є одним з найважливіших економічних інструментів і перспективних напрямків розвитку гірських територій.
До того ж, лісівники регулярно проводять аналіз туристичної галузі і прекрасно розуміють і бачать, що Закарпатська область має великий потенціал, історичні родзинки, які є клондайком для залучення місцевих та іноземних туристів й втілення інвестиційних проектів.
Лісовий туризм має великий попит, як серед гостей краю, так і в міських жителів. Цьому є свідчення великий приплив туристів у рекреаційні пункти, які збудовані лісівниками по всьому краю. Загалом, станом на сьогодні, завдяки лісівникам, у лісовому фонді облаштовано та функціонує 240 рекреаційних пунктів та місць відпочинку, з яких 38 облаштовано у 2018 році. Одними з найкращих є стаціонарні місця відпочинку у ДП «Брустурянське ЛМГ», ДП «Свалявський лісгосп», ДП «Ясінянське ЛМГ», ДП «Великобичківське ЛМГ», ДП «Берегівське ЛГ».
Закарпаття, особливо лісові насадження в гірських умовах, є туристичною перлиною України. Логічно що туристична галузь повинна стати однією з найбільших наповнювачів місцевих бюджетів. Лісівники Закарпаття разом із провідними туристознавцями промарковують туристичні маршрути, будуть лісові та мисливські будиночки, облаштовують рекреаційні пункти, формують карти-схеми для туристів із позначками, де які об’єкти, де є вода, де зупинитися відпочити, тощо.
За словами директора Брустурянського лісомисливгоспу Михайла Бігуна, Закарпаття – екологічно чиста область. До слова рушієм розвитку туризму у віддалених районах Тячівщини, виступають лісівники Брустурянського лісомислиського господарства. Як розповідає керівник підприємства Михайло Бігун, впродовж останніх років у цьому напрямку лісівниками зроблено великий крок вперед. Це і будівництво понад 40-ка рекреаційних пунктів, форелевих рибників, відновлення історичної Брусиловської дороги та розбудова мережі нових лісових доріг, якими користуються як туристи, так і місцеві жителі під час збору дарів лісу — грибів і ягід.
Джерело @ zakarpatlis.gov.ua