У середу, 24 лютого, за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства за участі фахівців, експертів, науковців, депутатів різних рівнів пройшов Перший національний виноробний форум, на якому розглянули актуальні питання та проблеми виноградно-виноробної галузі, шляхи підвищення конкурентоспроможності української виноробної продукції в нових економічних умовах, диверсифікації ринків збуту, вдосконалення державного регулювання та фіскальної політики у цій сфері. Про це йдеться в повідомленні прес-службиЗакарпатської облради.
Як зазначив голова Закарпатської облради Михайло Рівіс, за результатами роботи форуму будуть напрацьовані чіткі рекомендації зі стабілізації виноробної галузі.
За даними фахівців департаменту агропромислового розвитку ОДА, виноробні підприємства Закарпатської області мають потужності переробки близько 60,0 тис. тонн винограду, з розливу вин виноградних – 8400,0 тис. дал у рік та коньяку 700,0 тис. дал у рік. Разом з тим, під ці обсяги виробництва необхідно розвивати сировинну базу, а дане питання сьогодні є проблемним для регіону.
Середньорічне виробництво винограду в області становить в межах 30 тис. тонн.
На Закарпатті щорічно виробляється близько 800 тис. дал виноградних вин та 300 тис. дал коньяків. Для виробництва таких обсягів винопродукції, значна частина сировини завозиться із-за меж області.
Сьогодні ліцензії на первинне виноробство (переробка винограду, виробництво виноматеріалів) у 2015 році мали 5 підприємств, ліцензію на вторинне виноробство (розлив вин у посуд) та оптову торгівлю алкогольними напоями мають 3 виробники вин та один коньяку.
Зокрема, ліцензію на первинне виноробство мають: АПФ «Леанка», АПТП «Бобовище», СП «Айсберг», ТОВ «Котнар-М», ТОВ «Берегово-Тиса».
Ліцензію на право оптової торгівлі мають СП «Айсберг», ТОВ «Котнар-М», ТОВ «Фрут Мастер Фудс» та Ужгородський коньячний завод.
Готова продукція випускається під декількома зареєстрованими торговими марками: Чизай, Chateau Chizay, Wine Berry і користується заслуженим попитом не тільки в Україні, а й у Російській Федерації, Білорусі, Чехії, Ізраїлі та США.