Сьогодні, 21 червня 2019 року, на юридичному факультеті УжНУ відбулась перша зустріч в рамках проекту «Школа з митного права».
«Школа з митного права» - це відкрита навчально-практична платформа у галузі державної митної справи, створена за спільної ініціативи Закарпатської митниці ДФС, Обласного об’єднання організацій роботодавців «Закарпаття» та Ужгородського національного університету.
Цільова аудиторія «Школи з митного права» - це студенти, аспіранти, викладачі, митні брокери, представники підприємств, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю, імпортери, експортери, перевізники, посадові особи митниці та органів, що здійснюють державні види контролю при переміщенні товарів через митний кордон України, зацікавлені громадяни, представники громадських організацій.
Ідеєю створення цього проекту було відпрацювання механізмів взаємодії влади, бізнесу та освіти для впровадження ефективної моделі співпраці. Серед основних завдань засновники визначили:
- підготовка висококваліфікованих кадрів у галузі державної митної справи;
- підвищення професійної компетентності фахівців та створення кадрового резерву галузі;
- перепідготовка та підвищення кваліфікації працівників митної служби;
- ознайомлення та роз’яснення норм митного законодавства представникам підприємств Закарпаття, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність;
- налагодження професійних зв’язків та контактів у галузі державної митної справи;
- формування відкритого інформаційного простору в сфері митних правовідносин;
- системна та послідовна діяльність щодо формування високого рівня правової культури суспільства.
На першому семінарі з вступним словом виступили Голова Обласного об’єднання організацій роботодавців «Закарпаття» Панов Володимир Олексійович, декан юридичного факультету УжНУ, д.ю.н., проф. Лазур Ярослав Володимирович та заступник начальника Закарпатської митниці ДФС Ясевич Микола Михайлович.
В рамках першого семінару було обговорено наступні питання:
1. Концепції реформування митної служби;
2. Суть, функції та механізм визначення митної вартості товарів. Актуальні питання процедури контролю та коригування митної вартості товарів. Сучасна концепція контролю правильності визначення митної вартості товарів;
3. Система управління ризиками у сфері митного контролю.
Організатори анонсували, що «Школа з митного права» буде регулярною. Семінари проходитимуть один раз на місяць по п’ятницям, а їх тематика буде визначатись учасниками, відповідно до актуальних питань та проблем, з якими стикаються представники бізнесу.